Vārdu „himna" mēs lietojam ar pietāti, jo ne tikai karogs, valoda, teritorija ar tajā dzīvojošajiem ļaudīm mūs rāda pasaulei. Ar himnu var stiprināt garu, atmodināt patriotiskās jūtas, tās skanēšanas laikā varam pārdomāt savus sapņus, mūsu sapņus.
Latvijas himnu 1873. gadā sacerēja un komponēja Baumaņu Kārlis. Eiropas Savienības himnai ir Bēthovena 1823. gadā komponētās Devītās simfonijas melodija un Frīdriha Šillera 1785. gadā sarakstītās "Odas priekam" vārdi.
Arī Madonai ir sava himna – dziesma „Mosties agri, Madona!", kas ierakstīta CD formātā un izdota 80 eksemplāros. Mūzikas autors – Ansis Ozols, vārdu autors – Juris Brežģis.
Jau 7 gadus iepriekš radās doma šo skaņdarbu ieskaņot profesionālā tehniskajā un mākslinieciskajā kvalitātē, to īstenot varētu cilvēki, kas saistīti ar Madonu.
Pirms diviem gadiem Madonas pilsētas dome pasūtīja himnas partitūras izstrādi Pēterim Rudzītim (Madonas mūzikas skolas direktors un trompetes klases pasniedzējs no 1976. līdz 1979. gadam). Pateicoties Anša Ozola brīnišķīgajai melodijai, Jura Brežģa apgarotajiem vārdiem un Pētera Rudzīša orķestra aranžējumam, tapa šis pilsētas simbols. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris to ieskaņoja savā studijā. Ieraksta skaņu inženieris un miksētājs – Vilnis Kundrāts. Himnas sagatave tika atskaņota mūzikas skolas direktoram Artim Kumsāram, pasniedzējam Arturam Kloppem, Madonas kultūras nama skaņu operatoram Aināram Vecozolam. Tika uzklausīti viņu viedokļi gan par skaņdarba muzikālo izpildījumu, gan CD saturu un himnas apdares pielietojumu un ērtāku CD celiņu izvietojumu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 26.05.2007.
Autors: IMANTS PULKSTENIS
Madonas himnas
producents