Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kultūras nams pārtop kultūras centrā

Redakcija

Autors • 17.06.2009.

Kultūras nams pārtop kultūras centrā
Burtu lielums

Lai izveidotu jaunu, vispirms ir jānojauc vecais. Kultūras nama piebūves ēka pēdējos gados ir atradusies teju vai avārijas stāvoklī, tāpēc to nācās likvidēt.

SIA „Latspas", kas uzvarēja izsludinātajā konkursā, strādnieki pastāstīja, ka pilnībā jau ir nojaukta tā saucamā grafiti siena, aiz tās esošās noliktavas un garāžas telpas, kā arī kultūras nama piebūves ēka, no tās saglabāts tikai pagrabs. Māja, kas atrodas iekšpagalmā, netiks nojaukta, bet gan rekonstruēta. Strādnieks Deniss Novikovs atklāja: – Ar grūtībām būvniecības procesā sastopamies ik dienu, taču tās risinām. Mēs strādājam rūpīgi, jo daudz kas vēl jāpaspēj šā pusgada laikā. Kavēties nedrīkst – to paredz līgums. Šābrīža krīze pasūtītājiem ir izdevīga zemāku cenu dēļ, bet mēs par to galvu nelauzām, galvenais ir strādāt.

Par rekonstrukcijas projekta ietvaros paveikto sīkāk skaidroja Madonas pilsētas domes attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs:

– Divstāvu piebūve tika nojaukta tās sliktā tehniskā stāvokļa dēļ; vairākus gadus tā bija teju vai avārijas stāvoklī. Projekta ietvaros tika nojaukta arī tā saucamā grafiti siena, aiz kuras atradās noliktavas un garāžas telpas. Tas tika darīts tādēļ, lai tiktu atsegts ēku komplekss un lai no skvēra puses veidotos vizuāli pievilcīgs skats. Kultūras nams it kā savienosies ar skvēriņu, tāpēc varēs rīkot arī āra pasākumus. Projektēšanas stadijā bija doma taciņas vietā veidot terasi, kur vasarā pabūt pie estrādītes, taču taka ir paaudžu mantojums, cilvēki to bieži izmanto ikdienas gaitās un gribēja, lai tā saglabājas. Tāpat arī ir jau pievienots elektrības vads āra pulkstenim, kas atradīsies iepriekšējā simbola vietā; tas bija pārāk militārs, lai to saglabātu. Drīz pieliksim arī pašu pulksteni, bet vēl neesam īsti vienojušies par dizainu. Šobrīd vēl neveidosim telpu interjeru, parketa grīdas. To visu liks iekšā pēc vajadzības, jo, piemēram, dejotājiem vajag telpu ar spoguļiem un stangu pie sienas.

Kas tad īsti tur būs?

Runājot par kultūras nama nākotnes vīziju, Nauris Volkovs vairākkārt uzsvēra, ka galvenais mērķis ir padarīt to pieejamu visiem, lai katram ir iespēja atrast ko sev interesējošu, piedalīties pulciņos un apmeklēt pasākumus. Komentējot 1. kārtā paveikto, cilvēki esot kritizējuši lielās zāles ietilpību – tikai 450 cilvēku, kas Madonai esot par maz.

– Mēs galvenokārt vēlējāmies šo kultūras nama daļu saglabāt vēsturisku un apkārtējo veidot ar modernākiem elementiem. Visa darbība parasti notiek ap centrālo zāli, bet rekonstrukcijas 2. kārta ir vērsta uz to, lai izveidotu ēkas, kurās sev interesējošo varētu rast pēc iespējas vairāk cilvēku. Vienā galā – dejotāji, otrā – mūziķi, trešajā – vēl kaut kas. Galvenais, lai nams ir piepildīts. Līdz šim bija tā, ka cilvēks ieiet zālē, noskatās pasākumu, pēc tam nonāk ģērbtuvē un ir prom, – uzsvēra Nauris Volkovs.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2009.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px