Šā gada 9. aprīļa „Stara" numurā informējām, ka noslēgusies SIA „Madonas siltums" izsludinātā iepirkuma komisijas sarunu procedūra „Siltumenerģijas piegāde SIA „Madonas siltums" siltumapgādes tīklam" un ka pieņemts lēmums par līguma slēgšanu ar vienu no pretendentiem – SIA „Granulu Mobilais siltums", kas piedāvāja zemāko cenu.
SIA „Granulu Mobilais siltums" piedāvātā cena par megavatstundu bija Ls 12 (bez PVN), kas bija par diviem latiem zemāka, nekā otra pretendenta – SIA „Siltumenerģijas serviss" – piedāvātā. Tā kā nebija pamata noraidīt lētākā piedāvājuma sniedzēju, tika nolemts līgumu parakstīt ar SIA „Granulu Mobilais siltums". Saskaņā ar līguma nosacījumiem triju mēnešu laikā no tā slēgšanas SIA „Granulu Mobilais siltums" bija jāuzsāk koģenerācijas stacijas būvdarbi. Šis termiņš beidzās 18. jūlijā, tādēļ SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis vērsās Madonas novada pašvaldības domē, lai vienotos par tālāko rīcību.
– Tā kā darbi līgumā atrunātajā periodā nav uzsākti, mums tas ir jālauž. Pašlaik interesi ir izrādījis otrs uzņēmums, kas piedalījās sarunu procedūrā, – SIA „Siltumenerģijas serviss". Līguma laušanas gadījumā tas ir gatavs nākt ar savu piedāvājumu un prezentēt to domes deputātiem. Ar uzņēmuma pārstāvjiem esam tikušies un iepazinušies ar viņu priekšlikumiem. Sākotnējā piedāvājumā SIA „Siltumenerģijas serviss" siltumu vēlējās pārdot par Ls 14 par megavatstundu, taču tagad viņu piedāvātā cena ir Ls 15,50. Minēju, ka šī cena mūs neapmierina, jo ir par augstu. Cena par vienu megavatstundu noteikti būs viens no būtiskākajiem punktiem savstarpējās sarunās, un gala lēmums par to būs jāpieņem deputātiem. Vēl esam diskutējuši arī par citiem jautājumiem, kā, piemēram, koģenerācijas stacijas jauda, atmaksas termiņš, šķeldas uzkrājumi u. c., – deputātus informēja Uldis Lielvalodis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.08.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS