Ar svecītēm izgaismotās telpās un izvērstu scenāriju Madonas bērnu un jauniešu centra darbinieki sagaidīja kluba „Pie kamīna" aktīvos ļaudis. Visi kopā viņi oktobrī atzīmēja šī kolektīva 15 pastāvēšanas gadus.
Lai iesāktais darbs un kopība nestu svētību, sarīkojumā izskanēja lūgšana un Dieva vārds. Priesteris Ingars Stepkāns uzsvēra, ka „tas ir viens no svarīgākajiem noteikumiem, lai klātesošo vidū būtu miers, un uz to savukārt mūs aicina Kristus".
Kluba koordinatore Līga Grāvīte atcerējās laiku, kad 2002. gadā namiņa kolektīvs izlēma ne vien strādāt ar bērniem, bet arī uzrunāt pilsētas vecāko paaudzi. – Pie vientuļa cilvēka aizej, tavs gājums būs līdzīgs maizei, – iesākuma moto restaurēja Līga.
Pirmajam aicinājumam atsaucies 21 cilvēks, bet ielūgumi tika izsūtīti 125. Uz otro tikšanos atnākuši 4 cilvēki, līdz, laikam ejot, nostiprinājies kluba kodols.
– Esam braukuši ekskursijās, bijuši klātienes un neklātienes ceļojumos, skatījušies vietējo teātru izrādes, – atmiņas šķetināja Līga Grāvīte. – Jums dziedājuši pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, skolēni un mūzikas skolas bērni. Piecpadsmit gadu ir ilgs laika nogrieznis, daudzu no kluba dalībniekiem šodien vairs nav mūsu vidū…
Svētku sarīkojumā četras dalībnieces tika sveiktas kā pirmās – viņas klubā piedalās no pašiem pirmsākumiem.
Aicināta atcerēties 2002. gadu, viena no viņām – Skaidrīte Ruliete – teica: – Uz klubu „Pie kamīna" sāku nākt tāpēc, ka namiņa keramikas pulciņā gāja mani mazbērni. Pateicoties viņiem, arī es te iegriezos un arvien vairāk sajutos kā mājās.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto