Jaungada naktī nepatīkamu pļauku saņēma Madonas kinoteātris „Vidzeme" – fasādes pusē ēkai bija izsists loga stikls.
– 1. janvāra rītā to atklāja nama saimnieks Genādijs Smirnovs, – laikrakstam pastāstīja kinoteātra kasiere Vija Smuidre. – Tā kā policijas brigāde bija aizņemta Ērgļos, kur arī bija izsists stikls privātveikalam un veikals apzagts, kādu brīdi gaidījām, līdz policija atbrauc un sastāda aktu. Aktā minējām, ka ļoti iespējams – no Madonas novada domes novērošanas kamerām var redzēt, kas to ir darījis. Mūsu tālākās rīcības plāns bija šāds – sākām meklēt jaunu loga stiklu. Stikls ir īpašs – 5 milimetrus biezs, un Madonas veikalos, izrādās, tāda nav. Tad nu liksim logā finieri, līdz atradīsim vajadzīgo materiālu. Pēc skata rādās, ka tā ir tīša sišana, jo nav ne pudeļu lausku, ne akmens, ne raķetes pēdu. Cietis kinoteātra logs uz veikala „Papīrs" pusi, kur liekam informāciju „Kino drīzumā".
Madonas kultūras nama direktore Skaidrīte Strade (kinoteātris ir kultūras nama filiāle), taujāta par negaidītajiem izdevumiem, atzina, ka pašiem vien šis zaudējums būs jāsedz. „Apdrošināšanas līgums ir tāds, ka zaudējumus līdz Ls 400 mēs –
kultūras nams – sedzam paši. Logs ir liels, tas noteikti izmaksās ap Ls 100, bet ko tu darīsi… Svarīgākais visā šajā situācijā ir noķert vainīgo. Ja kamerās to varēs ieraudzīt, pa visiem šo cilvēku atpazīsim. Var pat izsludināt materiāla sabiedrisku apskatīšanu, lai cilvēki nāk un apskata, iespējams, kāds vandali atpazīs."
Uz jautājumu, vai tas ir reāli, ka tik tālu kameras būs ko fiksējušas, Skaidrīte Strade atbildēja apstiprinoši: – Jā, pagājušajā rudenī, kad kultūras namā bija zādzība, tieši no domes videokameras varēja noteikt zagli. Mēs savās kamerās redzējām, ka svešs vīrietis iziet pa skatuves durvīm un aiziet uz Saieta laukuma pusi. Viņš bija gājis gar viesnīcu pa trepēm uz kinoteātra pusi, un videofilmā no Saieta laukuma kamerām ieraudzījām šo zagli ar visu viņa maisu. Bija nozagts fotoaparāts un vēl šis tas. Mums kultūras namā notika viespasākums, un vienam no klātesošajiem cilvēkiem tika nozagtas personiskās lietas. Zaglis tika atrasts, un aplaupītais savas mantas dabūja atpakaļ. Tāpēc cerība ir arī šoreiz, ka kinoteātra loga sitēju ieraudzīsim videomateriālā.
Gads kultūras nama filiālei ir sācies ar pļauku, diemžēl par nebijušu šo faktu padarīt nevar. Viss liecina par tīšu ļaunprātību, tādēļ jo vairāk svarīgi vainīgo notvert.
Autore: INESE ELSIŅA