Iepriekšējā „Stara" numurā informējām par Madonas novada domē skatīto jautājumu par SIA „Madonas namsaimnieks" norēķinu centra likvidēšanu ar 1. janvāri, kā arī to, ka pēc šī datuma Madonas iedzīvotāji (līdzīgi, kā tas bija jau līdz šim) varēs savus norēķinus veikt AS „Madonas ūdens" un SIA „Madonas siltums" birojos.
Situācija ar SIA „Madonas namsaimnieks" ir nedaudz atšķirīga no abiem iepriekš minētajiem pašvaldības uzņēmumiem, jo šā uzņēmuma norēķinu vieta ir ar 1. janvāri likvidējamais norēķinu centrs Saules ielā 13a. SIA „Madonas namsaimnieks" vadītāja vietnieks Ivars Renmanis „Staram" pastāstīja, ka norēķinu kasi plānots izveidot uzņēmuma biroja Augu ielā 29 pirmajā stāvā, kas iedzīvotājiem atvieglotu pieejamību.
– Būtisku traucēkļu un kavēkļu kases izveidei nav, un ar 1. janvāri varēsim sākt pieņemt maksājumus. Vienotā norēķinu sistēma būs tāda pati kā līdz šim abos pārējos pašvaldības uzņēmumos, līdz ar to problēmām nevajadzētu rasties. Domājams, mūsu uzņēmuma kasē lielākoties norēķināsies Jaunlazdonas iedzīvotāji, – pastāstīja Ivars Renmanis.
Jāatgādina, ka lēmums slēgt SIA „Madonas namsaimnieks" norēķinu centru tika pieņemts Madonas novada pašvaldības domes sēdē. Šis lēmums tika pamatots gan ar to, ka, parādoties alternatīvām iespējām, norēķinu centru izmanto aizvien mazāk pilsētas iedzīvotāju un tas centra uzturētājiem rada zaudējumus, gan ar likumā noteiktu nepieciešamību izpildīt virkni ar drošību saistītu prasību, kas uzņēmumam radītu būtiskus izdevumus.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS