Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kase darbojas, bet ieeju ēkā uzlabos

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 25.04.2016.

Kase darbojas, bet ieeju ēkā uzlabos
Burtu lielums

1. martā Madonas novada pašvaldības ēkā Saieta laukumā 1 darbu sāka SIA „Madonas namsaimnieks" (Namsaimnieks) kase, kur iedzīvotāji (pie tam no visa novada) skaidrā naudā bez papildu komisijas naudas var apmaksāt visu triju pašvaldības uzņēmumu sniegto pakalpojumu rēķinus.

Kopš Namsaimnieka kases atvēršanas Madonas pilsētas centrā ir pagājis jau vairāk nekā mēnesis. Kādi ir pirmie secinājumi, vai tā sevi ir attaisnojusi, to jautāju Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklim Osvaldam Lucānam un SIA „Madonas siltums" valdes loceklim Uldim Lielvalodim.
– Kritiku no iedzīvotājiem par to, ka vienota kase tagad darbojas Madonas novada pašvaldības ēkā, neesmu saņēmis. Ikdienā, ejot garām un pārmijot kādu vārdu ar cilvēkiem, kas šeit veic maksājumus, neapmierinātība nav izskanējusi. Cilvēki ir smaidīgi, atvērti, līdz ar to esmu izdarījis secinājumu, ka iedzīvotājiem tas ir ērti. Līdz šim neesmu saņēmis nevienu kritisku piezīmi ne telefoniski, ne rakstiski, ne mutiski, ne arī e-pastā. Tas nozīmē, ka šī ideja ir akceptēta un pozitīvi pieņemta. Arī man pašam šķiet, ka tas ir labs risinājums, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem apmaksāt rēķinus skaidrā naudā. Daļai tas joprojām ir ļoti aktuāli. Katrā ziņā kases atvēršana Madonas pilsētas centrā ir sevi attaisnojusi, – akcentēja Andrejs Ceļapīters.
Viņš dalījās arī savos novērojumos par to, ka dažreiz izveidojoties neliela rinda, bet kopumā plūsma esot tik vienmērīga, ka viss rit savu gaitu un nav nekādas drūzmēšanās.
– Vienīgais, kas pašvaldībai šopavasar vēl jāizdara, – jāpārkārto ieejas mezgls ēkā. Es redzu, kā maksājumus veikt uz šejieni nāk veci cilvēki, kuriem ir grūti uzkāpt pa stāvajām kāpnēm, tāpēc ir jāpieliek rokturi, pie kā varētu pieturēties. Tāpat cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jāpadara vieglāka uzbraukšana ar ratiņkrēslu pa jau esošo uzbrauktuvi. Projekts ir jau izstrādāts, atliek to vienīgi īstenot. Taču šādi uzlabojumi nav saistīti tikai ar atvērto Namsaimnieka kasi, tie ir vajadzīgi visiem pašvaldības ēkas apmeklētājiem. Un par to, ka iekļūšana tajā veciem cilvēkiem sagādā grūtības, no viņiem gan esmu saņēmis „piparus". Pārmetumus, kāpēc nav sakārtots ieejas un kāpņu bloks, man gadījies uzklausīt vairākas reizes, – atklāja Madonas novada pašvaldības vadītājs.
To, ka kase veiksmīgi darbojas, „Staram" atzina arī SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns, vienlaikus piebil­stot, ka tās uzturēšana uzņēmumam joprojām ir ar mīnusiem.
– Savstarpējos norēķinos par martu no SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens" esam saņēmuši ap 160 eiro, kas ir ļoti maz (14,23 centi par katru apmaksāto rēķinu). Ar to jau, protams, netiek segta pat viena darbinieka alga, par citiem izdevumiem nemaz nerunājot. Kamēr Namsaimnieks to var pavilkt un pašvaldība uztic mums veikt arī citus darbus, tikmēr tā var darboties. Turpretī, ja uzņēmuma ienākumus veidotu tikai ieņēmumi no māju un atkritumu apsaimniekošanas, diez vai tas varētu turpināties mūžīgi. Bet, protams, iedzīvotājiem tas ir ļoti ērti. Cilvēku skaita ziņā jau sanāk apkalpot diezgan daudz. Visvairāk maksā par siltumu, un tas droši vien ir tāpēc, ka SIA „Madonas siltums" atrodas diezgan tālu no pilsētas centra. Taču daudzi izmanto iespēju skaidrā naudā apmaksāt visu triju pašvaldības uzņēmumu sniegtos pakalpojumus. Situāciju esam pārrunājuši arī ar Madonas novada domes priekšsēdētāju, uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvi Andreju Ceļapīteru un vienojušies, ka vismaz pagaidām nekādu komisijas maksu papildus neliksim, – atzīmēja Osvalds Lucāns.
Savukārt SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis pastāstīja, ka pēc SIA „Madonas namsaimnieks" kases atvēršanas pilsētas centrā klientu skaits uzņēmumā ir samazinājies.
– Par veiktajām izmaiņām, to, ka tās būtu sagādājušas lielas neērtības, pretenzijas vai aizrādījumus no iedzīvotājiem neesam saņēmuši. Zinot, ka no 1. marta Madonas novada pašvaldības ēkā varēs samaksāt gan par SIA „Madonas siltums", gan AS „Madonas ūdens", gan SIA „Madonas namsaimnieks" pakalpojumiem, tās netika izteiktas pat februārī, kad, lai veiktu šos maksājumus skaidrā naudā, bija jādodas uz abiem uzņēmumiem vai daudziem attālo SIA „Madonas namsaimnieks", kur bija iespējams samaksāt par visu triju pašvaldības uzņēmumu pakalpojumiem. Labi, ka SIA „Madonas namsaimnieks" piekrita šādam risinājumam un kasi atvēra pašvaldības ēkā. Pretējā gadījumā droši vien būtu liela iedzīvotāju neapmierinātība, jo daļa rēķinus tomēr joprojām labprātāk apmaksā skaidrā naudā. Katrā ziņā mēs bijām gaidījuši lielāku ažiotāžu. Paldies iedzīvotājiem par šādu sapratni! Tiesa, ir arī iedzīvotāji, kas veikt maksājumus par apkuri joprojām nāk uz mūsu uzņēmumu, neraugoties uz to, ka pie mums var samaksāt tikai par siltumu. Bet, kā viņi paši atzīst, tā esot laba iespēja tikties un aprunāties ar uzņēmuma darbiniekiem, kā arī saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, – atzīmēja Uldis Lielvalodis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px