Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Karstais ūdens atkal ir visās mājās

Redakcija

Autors • 03.12.2010.

Burtu lielums

Sals un sniegs daudzviet Eiropā ir izraisījis sarežģījumus un pat haosu. Madonas pilsētā vismaz pagaidām viss ir normas robežās. Tiesa, bez dažiem sarežģījumiem tomēr neizdevās iztikt arī pie mums.

Vairākas dienas (no pagājušās nedēļas piektdienas līdz pat trešdienai) iedzīvotāji četrās daudzdzīvokļu mājās – Rūpniecības ielā 18a, b, c, d – bija spiesti iztikt bez karstā ūdens.

Siltumapgādes un karstā ūdens padeves traucējumus piedzīvoja arī madonieši Kalna ielas trijās daudzdzīvokļu mājās. – Kādu brīdi neērtības bija jāpiecieš, bet īpašu sūdzību mums nav. SIA „Madonas siltums" vadība situāciju izskaidroja un atvainojās par sagādātajām neērtībām, kā arī atjaunoja siltumpiegādi, – „Staram" atzina viens no Kalna ielas māju vecākajiem Jānis Melnups.

Kāpēc vairākās mājās Madonā tika pārtraukta karstā ūdens piegāde, vai tiešām pie tā ir vainojams sals, lūdzu komentēt SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi:
– Tas, ka nevaram visās mājās, kas tiek apkurinātas no katlumājas Cesvaines ielā 24, nodrošināt gan apkuri, gan karsto ūdeni, lielā mērā mums pašiem bija nepatīkams pārsteigums, jo visas katlumājas apkures sezonas uzsākšanai tika sagatavotas laikus. Sākumā domājām, ka pie tā vainojama šķelda, kas rudens lietavās bija pamatīgi izmirkusi. Pēkšņi uznākot salam, liekais mitrums nepaspēja iztvaikot, līdz ar to bijām spiesti kurināt šķeldu ar augstu mitruma procentu. Lai nodrošinātu nepieciešamo siltuma režīmu, izmēģinājām dažādus variantus, tai skaitā palielinot siltuma plūsmu.

– Uzņēmuma galvenais inženieris katlumājā strādāja visu nakti, bet atjaunot siltuma padevi vajadzīgajā temperatūrā tā arī neizdevās, tāpēc tika pieņemts lēmums atslēgt karstā ūdens padevi četrām mājām, – situāciju skaidro Uldis Lielvalodis. – Izvēlējāmies tās ēkas, kur pēc tam vieglāk ir atjaunot ūdens padevi, jo nav nepieciešama sistēmas atgaisošana. Tā rīkoties tehnisku problēmu gadījumā pieļauj arī siltumenerģijas piegādes un lietošanas noteikumi Nr. 876. Siltuma padevi vajadzīgajā režīmā neizdevās atjaunot, arī kurinot ar sausu šķeldu, līdz ar to secinājām, ka, iespējams, pie visām nebūšanām tomēr vainojams ir dūmsūcējs, ko nomainījām pirms apkures sezonas. Izskatās, ka jaunā dūmsūcēja parametri tomēr neatbilst ražotājrūpnīcas noteiktajiem. Katrā ziņā, iestājoties aukstam laikam, kad gaisa temperatūra sasniedz mīnus 15-18 grādu, tas nedod tādu gaisa plūsmu, kas spētu atsūkt dūmus. Ar iepriekšējo dūmsūcēju, kas gan darbojās ar lielāku troksni, tādu problēmu nebija. Jauno dūmsūcēju iegādājāmies Igaunijā. Sazinoties ar ražotājiem, esam vienojušies, ka nākamnedēļ rūpnīcas pārstāvji ieradīsies Madonā un paši pārbaudīs, vai dūmsūcējs atbilst parametriem.

Pašvaldības uzņēmuma vadītājs arī piebilst, ka apkures katli Cesvaines ielas katlumājā ir nolietojušies.

– Šonedēļ Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā iesniedzām projektu, lai nākamajā apkures sezonā šajā katlumājā varētu uzstādīt trešo apkures katlu. Pēdējos gados centralizētajai apgādes sistēmai Madonas pilsētā ir pieslēgti vairāki lieli objekti – tirdzniecības centri, Madonas sporta centrs -, kas tiek apkurināti tieši no Cesvaines ielas katlumājas, līdz ar to aukstajā laikā, kad temperatūra pārsniedz mīnus 20 grādu, dažkārt var pietrūkt jaudas, lai nodrošinātu gan ar siltumu, gan karsto ūdeni. Šī iemesla dēļ arī nepieciešams trešais katls un vēl tādēļ, lai, samazinoties slodzei, būtu iespējams vienu katlu atslēgt un vajadzības gadījumā veikt tā apkopi arī apkures sezonas laikā. Taču šoziem būs jāiztiek ar diviem apkures katliem, bet tas nozīmē, ka, iestājoties ļoti aukstam laikam, situācija var atkārtoties un, iespējams, uz vairākām dienām atkal būsim spiesti atslēgt karstā ūdens padevi dažām mājām. Ar to tomēr ir jārēķinās, jo uzturēt lielas jaudas, kādas nepieciešamas, tikai iestājoties lielam salam, kas parasti neturpinās ilgi, tomēr ir par dārgu gan uzņēmumam, gan tā klientiem, – uzskata Uldis Lielvalodis.

Trešdien karstā ūdens padeve Madonas pilsētā tika atjaunota visās mājas. Uzņēmuma vārdā Uldis Lielvalodis atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px