Pagājušajā nedēļā saņēmām sa-traukumu pilnu zvanu no kādas Madonas iedzīvotājas par to, ka Saules ielā, pretim „Eldorado", tiekot zāģēts koks.
Dodoties turp, bija acīmredzams, ka konkrētais koks, kā arī citi tiek zāģēti Saules ielas rekonstrukcijas dēļ. To apstiprināja arī Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs: – Tā kā vairāki koki atradās trotuāra vidū, daži no tiem bija bojāti, rekonstrukcijas projekta ietvaros tos bija paredzēts nozāģēt, kas pagājušajā nedēļā arī tika izdarīts. Piemēram, Saules un Raiņa ielas krustojumā, pie bankas, arī tika nozāģēts koks – krustojuma pārredzamības dēļ, kā tiek prasīts pēc noteikumiem. Pārējie koki, kas tika nozāģēti, tur vēsturiski auguši, agrāk tiem trotuārs kaut kā gājis apkārt, bet tagad, lai ielu ar ietvēm varētu rekonstruēt, koki bija jānozāģē, jo tie traucēja.
Jautāts, vai dabas draugiem būtu jāuztraucas par vēl kādā vietā paredzētu koku zāģēšanu un vai vietā pēc Saules ielas rekonstrukcijas tiks iestādīti citi kociņi, Nauris Volkovs atbildēja: – Koki, kurus paredzēts nozāģēt, ir iezīmēti ar krustiņu. Ja uz kāda šāda atzīme atrodas, to tātad nozāģēs. Bet jauni koki Saules ielā netiks stādīti, šī iela netiek pārveidota, kā, piemēram, Blaumaņa iela, kur rekonstrukcija paredzēja arī koku stādīšanu. Koki, kas traucēja Saules ielā, tika nozāģēti, bet pārējie tur arī paliks.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto