Aizvakar Madonas novada pašvaldības domes kārtējā sēdē deputāti vienojās par kārtību, kādā turpmāk tiks skatīti jautājumi par pašvaldības pirmpirkuma tiesību izmantošanu.
Līdz šim pašvaldība tikai ļoti retos gadījumos, tad, kad konkrētais nekustamais īpašums patiešām bija nepieciešams pašvaldības funkciju pildīšanai, izmantoja šīs ekskluzīvās tiesības. Pārējos gadījumos tika pieņemts lēmums atteikties no pirmpirkuma tiesībām.
Taču katra jautājuma, tai skaitā arī pirmpirkuma tiesību, izskatīšanai vispirms komitejas, tad novada domes sēdē nepieciešams laiks, ko varētu ietaupīt, vienu un to pašu jautājumu divreiz neskatot, it īpaši, ja lēmums pēc izskatīšanas komitejas sēdē būtībā ir jau zināms un konkrētā jautājuma izskatīšanu domes sēdē nenosaka likums.
Deputāti nolēma jautājumus par pašvaldības pirmpirkuma tiesībām gadījumos, kad pašvaldības pirmpirkuma tiesības netiek izmantotas, turpmāk nevirzīt izskatīšanai Madonas novada pašvaldības domes sēdē.
Turpmāk būs jāsagatavo vienota izziņas forma par pirkuma līguma saņemšanu pagastu pārvaldēs un novada administrācijā, kas izsniedzama, saņemot klienta iesniegumu ar lūgumu pašvaldībai atteikties no pirmpirkuma tiesībām un tam pievienoto pirkuma līguma kopiju.
Klienta iesniegumu izskatīs pārvaldes vadītājs, kas rezolūcijā uz iesnieguma atzīmēs – izmantot vai neizmantot pirmpirkuma tiesības.
Iesniegums ar pārvaldes vadītāja rezolūciju būs jānosūta pa faksu vai elektroniski uz novada administrāciju. Gadījumos, ja pirmpirkuma tiesības netiks izmantotas, iesniegumus apkopos informācijas sniegšanai finanšu un attīstības komitejas sēdē. Ja pārvaldes vadītājs izteiks priekšlikumu izmantot pirmpirkuma tiesības, jautājums tiks virzīts izskatīšanai domes sēdē.
Savukārt gadījumos, kad pirmpirkuma tiesības netiks izmantotas, klients pagasta pārvaldes vai novada administrācijas izsniegto izziņu pēc 20 dienām varēs iesniegt zemesgrāmatā. Novada pašvaldības domes lēmums par atteikšanos no pirmpirkuma tiesībām nav nepieciešams.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA