Dārzniecības "Puķu sēta" siltumnīcās jau izpiķētas un nelielos podiņos sastādītas vasaras puķes. Kad tās paaugsies, atradīs mājvietu lielākos podos, un visas brīvās vietas būs aizņemtas ar podiņiem, kā tas ir bijis iepriekšējos "treknajos" gados. Kad nokusīs sniegs, būs redzams, kā pārziemojušas atraitnītes, kas sastādītas rudenī dobēs…
Tā Initas un Jāņa Zepu dārzniecībā darbs seko darbam, un miera periods siltumnīcās bijis visai īss – novembris, decembris un janvāris.
Pagaidām vēl ziema nav atkāpusies un var tikai plānot, kāda būs stādu audzētāju sezona, vai pēc dekoratīvajām puķēm būs pieprasījums.
Joprojām Madonas "Puķu sētā" tiek audzēti visi begoniju, petūniju varianti, solēnijas, ģerānijas, verbēnas, nokarenās surfīnijas, daždažādi nokarenie augi, atraitnītes u. c. Inita Zepa dekoratīvos augus un puķes izvēlas tā, lai pietiktu krāšņuma gan pilsētas apstādījumiem un dekoratīvajiem stādījumiem, gan arī visiem puķu mīļotājiem.
– Lielāks akcents ir jāliek uz vasaras puķēm. Tagad, kad lielveikalos ir importa ziedu piedāvājums, ar agro pavasara ziedu audzēšanu nebūtu jāaizraujas. Ja audzē, noiets jāmeklē pašiem. Arī mēs uzziedinājām skaistas prīmulas. Kad jau zuda cerība par prīmulu likteni, vai izdosies tās realizēt, piezvanīja viens vairumpircējs, un notika šķietami neiespējamais – no prīmulām izdevās tikt vaļā. Tas jāsaprot gandrīz kā Augstākā palīdzība – nevis mēs zvanījām, bet mūs sameklēja, un atliek tikai to novērtēt un pateikties, ka viss tik labi atrisinājās. Tā ik pa laikam gadās, ja ir kādas problēmas ar puķēm, uzrodas kāds, kam vajag tieši mūsu audzēto, un jātic, ka brīnums iespējams.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto