Bargā ziema pēdējās nedēļās ir pamatīgi atkāpusies un, ja tic sinoptiķiem, atgriezties vairs neplāno, taču daži ar salu radītie jautājumi, kā, piemēram, bērnu nokļūšana skolā, kad termometra stabiņš noslīd pamatīgi zem nulles, paliek.
Uz šo jautājumu 30. janvāra Madonas novada pašvaldības domes sēdē uzmanību vērsa deputāts Andris Sakne. Viņš sēdē norādīja, ka pilsētā ir apzināti vismaz desmit bērni, kuri regulāri brauc sabiedriskajā transportā no attālākām pilsētas vietām, taču kompensāciju par ceļa izdevumiem nesaņem.
– Skolēni dzīvo visdažādākajās vietās, pie meteostacijas, Jaunlazdonā, Saules ielā, netālu no pilsētas robežas u. c. Tiem bērniem, kuri uz skolu brauc no pagastiem, dome transporta izdevumus sedz. Pat tiem madoniešiem, kas dodas uz Lazdonas pamatskolu, tiek atmaksāti ceļa izdevumi, taču skolēniem, kas aukstajā laikā mēro lielāku attālumu tepat pilsētas robežās, šādas kompensācijas nav. Mans aicinājums ir segt transporta izdevumus arī šiem pilsētas bērniem, – sēdē minēja Andris Sakne.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto