Madonas pilsētas svētki izskanējuši. To norise ir plaši atspoguļota arī rajona laikrakstā „Stars", bet, tā kā pilsētas svētku noslēgumā šoreiz izpalika tik ierastais krāšņais salūts, lasītāji vēlas zināt, ko par to domā Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters – vai tiešām daudzkrāsainie ugunsputni Madonas naksnīgajās debesīs pilsētas svētkos ir jāaizmirst? Turklāt svētku afišās un informatīvajos rakstos iepriekš netika skaidrots, ka salūts būs citādāks.
Patiešām, līdz šim Madonas pilsētas pašvaldība madoniešus un arī rajona iedzīvotājus, kuri jau no 2000., 2001. gada skatīties salūtu uz Madonu brauca vismaz divreiz gadā (Jaungada naktī un pilsētas svētkos), zināmā mērā bija izlutinājusi, jo svētku uguņošana patiešām bija tā vērta, lai to lūkoties brauktu pat no vairāku desmitu kilometru attāluma. Iedzīvotāji zināja – ja salūtu rīko Madonas pilsētas dome, tas vienmēr ir ar kvalitātes zīmi. Tomēr šoreiz tam bija arī tāda kā vilšanās piegarša.
– Šoreiz Madonas pilsētas svētkos patiešām izpalika tradicionālais lielais salūts. Tie noslēdzās ar zemo salūtu, kas daļā izraisījis vilšanos, tāpēc turpmāk, lai izvairītos no pārpratumiem un nebūtu tā, ka iedzīvotāji gaida vienu, bet organizatori piedāvā ko citu, salūts, ja tādu rīkosim, būs ierasti krāšņs vai arī nebūs nemaz, – uzsvēra Andrejs Ceļapīters.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA