Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ja nav sētnieku, jāpērk tehnika

Redakcija

Autors • 15.10.2013.

Ja nav sētnieku, jāpērk tehnika
Burtu lielums

Pagājušajās brīvdienās rekordliels cilvēku skaits devās uz Siguldu, lai vēl šajā sezonā izbaudītu zelta rudeni. Vilcieni bija braucēju pārpildīti, un veidojās mašīnu sastrēgumi. Bet zelta rudens ir ne tikai Siguldā. To visā krāšņumā var baudīt arī Madonā un ne tikai dabā, bet arī uz ielām un trotuāriem. Madonā ir ne viena vien vieta, kur aiz rudens lapu klājuma nevar pat trotuāru saskatīt.

Jāpievienojas Madonas pilsētas pārvaldnieka Gunta Ķevera secinājumam – Madona ir pietiekami liela pilsēta, ka, lai to visu gadu spētu uzturēt tādā kārtībā, ka pašiem madoniešiem un pilsētas viesiem būtu prieks, ir jāiegādājas 21. gadsimta iespējām atbilstīga mūsdienīga tehnika.
– Patlaban tiek rekonstruētas vairākas ielas, izbūvēti trotuāri, un pilsētā tiek ierīkots gana skaists apgaismojums. Kad šie darbi tiks pabeigti, galvenais, kam, meklējot risinājumu, turpmāk vajadzēs pievērst uzmanību, būs – kā ikdienā to visu skaisti sakopt un uzturēt kārtībā. Ar deputātiem būs jārunā par nepieciešamību iegādāties modernāku tehniku Madonas pilsētas sakopšanai visos gadalaikos, jo sētniekus droši vien kā savulaik vairs neviens neļaus algot. Esmu pabijis vairākās pilsētās Latvijā un iepazinies ar pieredzi, kā tur tiek organizēti teritorijas sakopšanas darbi. Arī tajās darbinieku nav daudz, taču ir iegādāta mūsdienīga tehnika, tai skaitā arī lapas rudenī no ielām un trotuāriem tiek savāktas ar sūcējiem, kam ir pietiekami liela jauda un attiecīgas funkcijas. Arī Madonā par tādām lietām jādomā. Ar 12 cilvēkiem, kuri strādā pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļā, salīdzinoši tik lielu pilsētu kā Madona vienkārši nav reāli sakopt tā, lai apmierināti būtu gan mēs paši, gan iedzīvotāji, jo starp minētajiem nodaļas 12 darbiniekiem tikai trīs ir labiekārtošanas darbu strādnieki. Katrā ziņā jaunas tehnikas iegāde ir neizbēgama, – uzskata Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px