Šovasar Madonas pilsētā daudzviet tika izveidoti acīm tīkami apstādījumi, ierīkotas jaunas un košas puķu dobes gan pie Madonas pilsētas 1. vidusskolas, gan Madonas mūzikas skolas, gan Madonas kultūras nama, vēl citur pilsētā.
Arī pilsētas centrālajā – Saieta – laukumā pēc atšķirīgi vērtētiem atraitnīšu stādījumiem pavasara sakopšanas talkā (nemaz nerunājot par iepriekšējiem – pēc Saieta laukuma rekonstrukcijas) nākamais ziedu veidols ar krāšņajām begonijām pilsētas labiekārtošanas darbu speciālistei Gitai Lutcei izdevās tāds, kas patiešām daudziem ļoti patika, jo beidzot pilsētas centrālais laukums iemirdzējās spilgtā saskanīgu krāsu paletē.
Vēl vakarrīt ziedošais paklājs priecēja daudzu garāmgājēju acis un sirdis, bet pēc pāris stundām no tā vairs nepalika ne vēsts. Vēl salnas rudens zelta krāsās tā pa īstam nav nokrāsojušas Latvijas mežus, vēl strūklaku sezona Madonas pilsētā nav beigusies, bet Madonas pilsētas centrālais laukums jau kļuvis pelēks.
Neizpratni par to vakarrīt pauda arī vairāki Madonas iedzīvotāji, piezvanot uz redakciju.
– Pilnīgi piekrītu, ka pa gabalu puķu stādījumi Saieta laukumā vēl izskatās ļoti skaisti, bet, pieejot tuvāk, var redzēt, ka ziedi diemžēl ir jau pārziedējuši un faktiski turas uz lapām. Tas ir viens. Otrkārt, rīt (ceturtdien, 2. oktobrī. – Red.) no Jūrmalas tiks atvestas sīpolpuķes, kas tiks stādītas Saieta laukumā. Sīpolpuķu stādīšanai ir pats pēdējais laiks, tāpēc begonijas diemžēl ir jāizrok, lai nākamajā pavasarī te varētu uzziedēt sīpolpuķes, – vakar sarunā „Stara" redakcijā uzsvēra Madonas pilsētas labiekārtošanas darbu speciāliste Gita Lutce.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.10.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto