Kārtējā Madonas novada pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu.
Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns deputātus informēja par pagasta pārvaldes iesniegumu ar lūgumu pieņemt lēmumu par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu zemes pastāvīgajiem lietotājiem, kuri līdz 2011. gada 30. decembrim nenoslēdza zemes izpirkuma līgumus ar Hipotēku banku, saglabājot zemes nomas pirmtiesības uz to lietošanā bijušo zemi, nosakot, ka zemes nomas līgumi noslēdzami līdz 2012. gada 30. decembrim un minētās zemes vienības ieskaitīt pašvaldībai piekritīgās zemēs.
Izvērtējot Aronas pagasta pārvaldes rīcībā esošo informāciju, Madonas novada pašvaldības dome nolēma: izbeigt zemes pastāvīgās lietošanas tiesības lietotājiem vai to mantiniekiem (17 personu), kuri līdz 2011. gada 31. decembrim nav noslēguši izpirkuma līgumu ar Hipotēku banku; personām, kurām izbeigtas zemes lietošanas tiesības, saskaņā ar likumā „Valsts un pašvaldības privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšana” noteikto, saglabāt zemes nomas pirmtiesības uz lietošanā bijušo zemi. Zemes nomas līgumi noslēdzami līdz 2012. gada 31. decembrim; saskaņā ar likumu „Par valsts un pašvaldību zemes īpašuma tiesībām un to nostiprināšanu zemesgrāmatās” zemes vienības ieskaitīt pašvaldībai piekritīgajās zemēs; uzdot Aronas pagasta pārvaldei izsūtīt zemes lietotājiem paziņojumus par zemes pastāvīgās lietošanas tiesību pārtraukšanu un piedāvājumu slēgt nomas līgumu un uzdot pārvaldei slēgt nomas līgumus ar bijušajiem zemes lietotājiem, ievērojot Ministru kabineta noteikumu „Par neizpirktās lauku apvidus zemes nomas līguma noslēgšanas un nomas maksas aprēķināšanas kārtību” nosacījumus.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Autors: EGILS KAZAKEVIČS