Pagājušajā nedēļā Madonas kultūras namā norisinājās Alūksnes, Gulbenes, Jēkabpils un Madonas rajona vietējo pašvaldību sanāksme, kuras laikā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) pārstāvji vietējo pašvaldību vadītājus un administrācijas darbiniekus informēja par aktuālajiem jautājumiem novadu izveidē.
RAPLM valsts sekretāra vietnieks pašvaldību izveidošanas jautājumos Arvīds Pīlēģis norādīja, ka reforma ir notikusi neatgriezeniski un šobrīd svarīgākais uzdevums ir to pēc iespējas veiksmīgāk pabeigt un sekmīgi uzsākt jauno novadu darbu.
– No pašreizējā pārejas perioda būs atkarīgs, cik sekmīgi katrs novads tālāk strādās. Saeima ar likumu ir apstiprinājusi Latvijas administratīvo iedalījumu, kas nosaka 9 republikas pilsētu un 109 novadu teritorijas un novadu teritoriālo dalījumu. Pirms reformas mums bija rajoni, tajos – rajona pilsētas, novadi un pagasti. Jaunais iedalījums ir vienkāršāks – vietējo pašvaldību līmenis ir republikas pilsētas un novadi, savukārt novadi tiek sadalīti teritoriālajās vienībās novadu pilsētās un novadu pagastos. Likumā ir iestrādātas normas arī attiecībā uz apriņķi, taču apriņķu robežas precīzi vēl nav noteiktas un ar likumu apstiprinātas, – pastāstīja Arvīds Pīlēģis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 07.04.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto