Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ieziemo trīs nepabeigtās ielas

Redakcija

Autors • 21.11.2011.

Ieziemo trīs nepabeigtās ielas
Burtu lielums

Madonas novada pašvaldības domes sēdē šā gada septembrī tika lauzts līgums ar SIA „Abrasiv", kas Madonas pilsētas ielu rekonstrukcijas I kārtas ietvaros veica rekonstrukciju trijās Madonas ielās – Daugavas, Ausekļa un Veidenbauma. Kaut arī pašvaldība bija plānojusi ielu rekonstrukciju pabeigt jau šogad, dažādu apstākļu dēļ to neizdevās izdarīt, taču tika atrasts alternatīvs risinājums – nobērt brauktuvi ar šķembām, lai ielas turpmākajos mēnešos būtu izbraucamas.

„Starā" jau informējām, ka pašvaldība, apzinoties to, ka laika līdz projekta realizācijas beigām nav atlicis daudz, nevēlējās iet visu garo iepirkuma procedūru, bet, pamatojoties uz „Publiskā iepirkuma likumu", iet ātrāko – sarunu procedūras (iepirkuma procedūra, kurā pasūtītājs apspriežas ar paša izraudzītajiem piegādātājiem un ar vienu vai vairākiem no viņiem rīko sarunas par līguma noteikumiem) ceļu. Piemērot sarunu procedūru var gadījumā, ja pasūtītājam neparedzamu ārkārtas apstākļu rezultātā objektīvi radusies situācija, kurā steidzamības dēļ nav iespējams rīkot atklātu konkursu, slēgtu konkursu vai sarunu procedūru. Pašvaldība uzskatīja, ka nedienas ar SIA „Abrasiv" atbilst likumā minētajam.
– Diemžēl Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) neļāva šo procedūru piemērot ielu rekonstrukcijas darbu pabeigšanai, jo to drīkst veikt tikai tādam darba apjomam, kas nepieciešams avārijas situācijas novēršanai. Mūsu vērtējumā nespēja normāli pārvietoties pa ielām ir pielīdzināma avārijas situācijai, tādēļ veicām iepirkumu darbiem tādā apjomā, kas ļauj pielāgot ielas satiksmei un nodrošināt normālu satiksmes drošību. Šajos darbos bija iekļauta nevis asfalta klāšana, bet ielu nobēršana ar šķembām līdz brauktuves līmenim. Iepirkumā uzvarēja un minētos darbus veica SIA „8CBR", – norādīja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts.
Ar šķembām tika noklātas tās brauktuves daļas, kurām SIA „Abrasiv" nebija uzlikusi asfalta apakškārtu. Ielu rekonstrukciju pilnībā plānots pabeigt nākamgad, kad arī tiks rīkots jauns iepirkums, ko šogad vairs nevarēja paspēt.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.11.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px