Sestdien, 5. decembrī, pulksten 15 Madonā, Saieta laukumā, tiks iedegta lielā svētku egle.
– Tā bija mana doma – svētku egles iedegšanai izvēlēties sestdienu, – laikrakstam atklāja Madonas kultūras nama pārstāve Ināra Cakule. – Tas tāpēc, lai uz eglītes iedegšanu var atnākt ne tikai bērnudārzu pārstāvji, bet lai nāk arī ģimenes – gan lieli, gan mazi. Brīvdienā pieaugušos netraucēs darbs, tas varēs kļūt kā vienots ģimenisks izgājiens.
Uz jautājumu, vai sniegs jau pasūtīts, Ināra atsmēja: – Galvenais, lai nelīst. Sniegu nesolām, bet sniegavīrs gan būs. Tas aizķēries no pirmā šā gada sniega un ir gatavs parādīties egles iedegšanas dalībniekiem. Ceram, ka kopā ar visiem būs Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters.
Pēcpusdienas norisē organizatori sola priekšnesumus: uzstāsies Madonas kultūras nama popgrupas „Smaidiņš" dziedātāji, rūķu formā kādu lusti uzrīkos deju grupas „Aliens" dalībnieki. Bez tam sniegavīrs aicinās visus piedalīties atrakcijās, ko būs sarūpējušas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes un bērnu un jauniešu centrs. – Katrs rūpēsies par savu atrakciju no sniegavīra ikdienas repertuāra, – pastāstīja Ināra Cakule. – Sniegavīram ik dienu ir jāpārslēpo pāri lielajam Ziemeļu laukam, viņam jāpievērš uzmanība lāča modināšanai (un sekos pārsteigums, vai lācis izlien no alas vai ne). Būs bērnu un jauniešu centra veidota ekstrēmā trasīte, kur varēs izmēģināt nobraucienu pa trosi, un būs arī sniega basketbols.
Noskaņas veidošanai tiks sarūpēts amatnieku tirdziņš, Madonas mākslinieku darbu izstāde pārdošana, iespēja kafejnīcā „Kore" nobaudīt karstvīnu, bet kafejnīcā „Stūrītis" – pankūkas ar 20% atlaidi. Savukārt telpās – kinoteātrī „Vidzeme" – no bērnudārzu audzēkņu darbiem būs veidota sniegavīru izstāde. – Aicināsim apskatīt izstādi, apsildīties un noskatīties Ziemassvētkiem veltītu animācijas filmu, – piedāvājumu telpās atklāja Ināra. – Filmiņu rādīsim ik pa pusstundai, tā būs par brīvu un ilgs 25 minūtes.
Pasākuma organizatore piebilda, ka aktivitāti atbalsta AAS „Balta" un „Ziemeļu nafta", paldies arī SIA „Asigne". – Ja kādam ir iedvesma, no dažādiem materiāliem var izveidot sniegavīru un atnest savu darinājumu pie lielās egles, – uz priekšdarbiem mājās rosināja Ināra Cakule. – Šo ideju attīstīsim arī turpmāk, lai pakāpeniski mums veidotos sniegavīru parāde. Pie svētku egles varēs arī fotografēties, jo šoreiz būs īpaši tam sarūpēts tiltiņš.
Autore: INESE ELSIŅA