Rīt, pieminot 1949. gada represijās cietušos, Madonā, tāpat kā daudzviet Latvijā, notiks vairāki pasākumi.
Kā „Staram" pastāstīja Madonas Politiski represēto biedrības koordinatore Vija Judina, pulksten 14 ir plānots piemiņas brīdis pie Šķeltā akmens.
– Piemiņas brīdī piedalīsies luterāņu draudžu Madonas iecirkņa prāvests Ingus Dāboliņš un Ainas Miezītes vadītais Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris. Pēc piemiņas brīža dosimies uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēm, kur ir sarīkota represētajiem veltīta izstāde. Savukārt dienas noslēgumā pulksten 18 apmeklēsim Madonas kultūras namu, kur notiks koncerts ar kora „Madona", Tautas deju ansambļa „Vidzeme" un Tautas teātra aktieru piedalīšanos, – par represēto piemiņas pasākumiem pastāstīja Vija Judina.
Šis ir pirmais pasākums piemiņas vietā „Šķeltais akmens" pēc tā rekonstrukcijas. Piemiņas vietā ir atjaunots laukuma segums, akcentēts piemiņas akmens un esošās kompozīcijas centrs – ozols, ierīkots apgaismojums. Ir jau uzstādīti soliņi, labiekārtota visa piegulošā teritorija, iestādīti kokaugi, bet apstādījumu veidošana tiks pabeigta pavasarī.
Vija Judina uzskata, ka piemiņas vieta ir labi rekonstruēta.
– Vienmēr jau būs kāds, kam kaut kas nepatīk, taču represētie ir priecīgi, ka par piemiņas vietu rūpējas un tā tiek labiekārtota, – atzina Vija Judina.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS