Jaunais gads cilvēku dzīvē parasti ienāk ar izmaiņām. Un diezgan lielas pārmaiņas ar šā gada 1. janvāri piemeklējušas pasažieru starppilsētu pārvadājumus.
„Stars" jau informēja, ka saskaņā ar Autotransporta direkcijas rīkotā konkursa rezultātiem tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus ar autobusiem Latvijas austrumu reģionā ieguva a/s „Nordeka" un SIA „Norma-A". Konkursa rezultātus tiesā ir apstrīdējuši vietējie pasažieru pārvadātāji, tai skaitā arī SIA „Madonas ceļu būves SIA". Pagājušā gada decembra vidū Administratīvā rajona tiesa noraidīja pārvadātāju lūgumu līdz galīgajam tiesas spriedumam apturēt direkcijas lēmumu, līdz ar to starppilsētu maršrutus ar 1. janvāri apkalpo konkursa uzvarētāji.
Tomēr tiem iedzīvotājiem, kam 1. janvārī dažādu iemeslu dēļ bija jāizmanto starppilsētu maršruta autobusi, nācās vilties, jo ar solītā izpildi radās sarežģījumi.
Cilvēki netiek uz darbu
SIA „Norma-A" 2009. gada pirmajā dienā nodrošināja vien trīs maršrutus, starp kuriem nebija neviena ar galapunktu Rīgā. Problēmas ar vairāku reisu izpildi pārvadātājam būs līdz 5. janvārim. Par reisu atcelšanu SIA „Norma-A" autoostu „Madona" informēja vien 29. decembrī, kas, jāatzīst, ir ļoti novēloti. Diemžēl, autoostas paziņojumu dēlis arī bija vienīgā vieta, kur pasažieri varēja iepazīties ar plānotajām izmaiņām, jo pārvadātājs atcelto reisu sarakstu nepublicēja laikrakstā, kā arī neinformēja uzziņu dienestus.
Kā „Staram" pastāstīja autoostas „Madona" kasiere Aina Raize, cilvēki 1. un 2. janvārī nākuši uz atceltajiem reisiem tāpat kā līdz šim. Vieni par to, ka viņu reiss ir atcelts, uzzinājuši kasē, citi – izlasot paziņojumu, taču neapmierināto bijis daudz. Visvairāk pasažieru bija uz agrajiem rīta reisiem (Madona-Rīga 4.15 un Madona-Vecpiebalga-Rīga 5.20), kurus cilvēki izmanto, lai laikus nokļūtu darbā. Kāda Rīgas iedzīvotāja autoostā pat atstāja SIA „Norma-A" adresētu sūdzību:
„Šā gada 2. janvārī vēlējos izmantot jūsu pakalpojumus ceļā Madona-Rīga plkst. 5.20.
Pie kases nācās vilties, jo izrādās, ka jūs neesat uzskatījuši par vajadzīgu informēt cilvēkus par autobusu kustības izmaiņām.
Vēlos informēt, ka pirms tam iepazinos ar informāciju interneta mājas lapā www.1188.lv. Pieļauju iespēju, ka ļoti daudz cilvēku izmanto jūsu pakalpojumus. Publisks fui. Vēlos saņemt atbildi 10 darba dienu laikā, kāpēc tāda situācija."
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto