Kur likt eglīti podā, ja kāda iestāde ir saņēmusi tādu dāvanu, bet tai nav savas zaļās zonas? Protams – atrast piemērotu vietu un pavasarī izstādīt, lai mazais kociņš izaugtu par lielu un skaistu egli. Sava eglīte tagad Madonā aug arī "Parex bankas" Madonas klientu apkalpošanas centra darbiniekiem.
"Parex bankas" Madonas klientu apkalpošanas centra vadītāja Liene Ankrava sadarbībā ar Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas labiekārtošanas darbu speciālisti Gitu Lutci Ziemassvētkos uzdāvinātās eglītes izstādīšanai atrada piemērotu vietu Madonā, dzelzceļa stacijas zaļajā zonā. Pārējie "Parex bankas" apkalpošanas centriem uzdāvinātie kociņi Lielās talkas dienā tika izstādīti Rīgā, Kronvalda parkā.
– Eglītei visgrūtāk bija sagaidīt pavasari, jo telpās tai bija par sil-
tu, – atzina Liene Ankrava.
– Augs! Ar mīlestību stādīts viss aug, – dārzkopības speciālista viedokli pauda Gita Lutce. Viņa piebilda, ka šī ir pirmā zaļā dāvana pilsētai – eksperiments, ko no poda izstāda dabā. – Uzdāvināt koku ir gandrīz tas pats, kas uzdāvināt suni. Tikai suns ir uz gadiem 15, koks – uz visu mūžu. Tā, protams, ir laba tradīcija, ka dāvina kokus, bet egle izaugs ļoti liela, un atrast piemērotu vietu Madonas centrā nebija viegls uzdevums. Mēs gan domājam, ka izvēlējāmies labu vietu, turklāt "Parex bankas" klientu apkalpošanas centra darbinieki varēs regulāri atnākt kociņu apraudzīt, apčubināt, Ziemassvētkos – savu eglīti izrotāt.
Eglītes iestādīšanā novērtēta tika augsne, kas Madonā bija dzīva – ar visām sliekām, arī labā zīme, ka, iestādot kociņu, mākoņainajā, vēsajā dienā atspīdēja saule.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto