Kur tas laiks, kopš Madonas pašvaldība Ziemassvētku un Jaunā gada gaidās pilsētas centrālajā laukumā grezno egli, bet īpaši krāšņa un mirdzoša tā ir pēdējos gados. To, ka tā ir viena no skaistākajām, ja ne pati skaistākā Ziemassvētku egle arī uz citās rajonu pilsētās redzētā fona, atzīst arī Madonas pilsētas pašvaldības kārtībnieks Genādijs Turkins, kas šos amata pienākumus pilda kopš šāgada 24. septembra.
Taču šī visnotaļ iepriecinošā atziņa tomēr nebija galvenais iemesls, kāpēc Genādijs Turkins šajās dienās iegriezās „Stara" redakcijā, jo, izrādās, Madonas pilsētas galvenā Ziemassvētku egle tiek nežēlīgi postīta – nepilngadīgie, pusaudži ne tikai izskrūvē lampiņas, bet pat mēģina aplauzt zarus, eglē iededzināt brīnumsvecītes utt.
Stundas vairs neskaita
Madonas pašvaldības kārtībnieks ir sašutis par šādu rīcību, jo Saieta laukumā ierodas ļoti daudz madoniešu un pilsētas viesu, kam ir ļoti svarīgs Saieta laukumā radītais skaistums un kas no sirds priecājas gan par izgaismoto Ziemassvētku egli laukumā, gan Adventa vainagu. Daudzi vecāki ar mazuļiem nāk vēlās vakara stundās, lai kopā ar bērniem te nofotografētos vai iemūžinātu šo gaismas spēli videofilmiņā.
* * *
Fiksē arī videokameras
To, kas notiek pie Ziemassvētku egles un Saieta laukumā, fiksē arī vairākas Saieta laukumā uzstādītās videonovērošanas kameras. Ielūkojoties nofilmētajos kadros, kārtībnieku visvairāk pārsteidzis tas, ka jauni lampiņu skrūvētāji ieradās jau pēc astoņām minūtēm, kad domes īpašuma uzturēšanas dienesta elektriķis, ieskrūvējis jaunas lampiņas, bija devies prom.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.12.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto