Pirms četriem gadiem – 1. novembrī – tika izveidota Madonas novada dzimtsarakstu nodaļa, un tieši četrus gadus vēlāk tās dzimšanas dienā nodaļas darbinieki atgriezās vēsturiski savās vecajās, kapitāli pārveidotajās telpās Madonas kultūras nama ielas puses piebūvē.
Vēl pagājušajā ceturtdienā darbinieki atbrīvoja dzimtsarakstu nodaļas kabinetus Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkā, kur nodaļa darbojās pēdējos gados, bet jau piektdien durvis vēra jaunajā mājvietā.
Pēc 4 gadu gaidīšanas
Kaut gan sākotnēji tika plānots, ka dzimtsarakstu nodaļa uz Raiņa ielu 12 pārcelsies jau 2010. gada sākumā vai pat ātrāk, gaidīšanas laiks sakarā ar ieilgušajiem būvdarbiem bija krietni vien ilgāks.
– Arī šobrīd līdz galam vēl neesam iekārtojušies. Ir iekārtoti darba kabineti un arhīvs, taču laulību ceremoniju zāle, Šampanieša zāle, kā arī garderobe un citas telpas vēl nav apmēbelētas. Mēbeļu un tehnikas iegādei ir iesniegts un apstiprinājumu guvis Lauku atbalsta dienesta projekts. Plānoju, ka līdz februāra sākumam pēdējos darbus, kas saistīti ar telpu iekārtošanu, pabeigsim un tad varēs rīkot kārtīgu atklāšanu. Līdz šim atradāmies šaurās telpās, kur bija grūti strādāt un izvietot arhīvu. Šī iemesla dēļ mums bija svarīgi, lai arhīvs, ko izmantojam vairākas reizes dienā, atrodas blakus darba kabinetiem, nevis pirmajā stāvā, kā tas sākotnēji tika plānots. Kopumā darba apstākļi ir būtiski uzlabojušies. Telpas ir plašākas, otrajā stāvā izveidota neliela virtuve, lielajā zālē ir uzstādīta kondicionēšanas sistēma – vasarā vairs nebūs jāģībst, – skaidroja Madonas novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vineta Lamberte.
Kaut arī lielākas laulību ceremonijas līdz zāles iekārtošanai, līdzīgi kā līdz šim, notiks blakus esošajā ēkas korpusā, kur atrodas Madonas bērnu un jauniešu centrs (BJC), mazās ceremonijas ar nelielu dalībnieku skaitu jau varēs rīkot dzimtsarakstu nodaļas telpās – vadītājas kabinetā.
Plašāk lasiet lakrakstā STARS 05.11.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto