No 11. līdz 16. maijam Reinzemes-Pfalcas federālo zemi (Vācija) apmeklē Madonas rajona pašvaldību vadītāju delegācija.
Pieņemot Reinzemes-Pfalcas federālās zemes iekšlietu ministrijas ielūgumu to apmeklēt, tika izveidota delegācija 15 cilvēku sastāvā, kurā iekļauti vairāki Madonas rajona pašvaldību vadītāji, kā arī divi pārstāvji no Madonas rajona sadarbības partnera – Raplas apriņķa Igaunijā. Delegāciju vada Madonas rajona padomes izpilddirektore Ruta Klodāne. Kā pastāstīja Madonas rajona padomes sekretāre Millija Ūdre, brauciena mērķis ir gūt plašāku ieskatu tajā, cik veiksmīgi tur tiek realizēta ciemu atjaunošanas programma, par kuru savulaik ir rakstījis arī „Stars".
– Tā kā Reinzemes-Pfalcas ciemi atrodas netālu no Minhenes, tur, līdzīgi kā pie mums, ir izteikta iedzīvotāju aizplūšana no laukiem uz lielpilsētām. Vācijā šādām programmām ir valsts atbalsts, un lauku apvidos tiek gan veidoti uzņēmumi, gan būvētas mājas, lai tur dzīvojošos cilvēkus nodrošinātu ar darbu un mājokli, kas, savukārt, šajās vietās veicina ražošanu un palīdz novērst lauku apdzīvotības problēmu, – pastāstīja Millija Ūdre.
Madonas rajona pašvaldību vadītāju delegācija Reinzemes-Pfalcas federālās zemes pašvaldības jau apmeklēja pirms diviem gadiem. Vizītes laikā tika izzināts kā pašvaldība sniedz atbalstu mazajiem uzņēmējiem un cenšas veicināt privāto inicatīvu, vienlaikus cenšoties arī atjaunot iepriekš nelietotas ēkas un telpas, lai tajās varētu strādāt gan mazi veikaliņi, gan nevalstiskās organizācijas.
Pēc rajona padomes sekretāres teiktā, delegācijas dalībniekiem programma ir ļoti saspringta. Tās laikā pašvaldību vadītāji iepazīsies ar ciemiem, kuros programma tiek realizēta.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS