Vakar Madonas Valsts ģimnāzijā un Madonas pilsētas 1. vidusskolā viesojās īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks un vides ministrs Raimonds Vējonis.
Abi par savu pilsētu sauc Madonu, tāpēc 9. maija Eiropas dienai veltītajā akcijā "Uz savu skolu" ministri vēra tik pazīstamās mācību iestādes durvis, lai tiktos ar audzēkņiem un skolotājiem, vadītu mācību stundu par Eiropas Savienību.
Raimonds Vējonis atgādināja, ka ir Madonas pilsētas 1. vidusskolas 1984. gada absolvents, mācījies skolā no pirmās līdz vienpadsmitajai klasei.
Normunds Broks pēc LVU beigšanas 1983. gadā sāka darbu Madonas pilsētas 1. vidusskolā.
– Biju ģeogrāfijas skolotājs, bet aizvietoju kolēģus, iejutos arī ārpusskolas darba organizatora pienākumos, pagarinātās dienas grupas audzēkņiem mācīju darbmācību, fizkultūru, pieņēmu pat soļošanas skati, un Raimonds tolaik vēl mācījās 11. klasē. Brīvajā laikā mēs ar Raimondu vēl vienā komandā spēlējām basketbolu, braucām pa rajonu uz spēlēm, – atcerējās īpašu uzdevumu ministrs ES finanšu pārvaldes lietās Normunds Broks.
– Tā ir unikāla situācija, ka vienlaicīgi divi ministri ierodas uz mācību stundu. Ir prieks atkal būt savā skolā, jo mūs abus ar Madonas pilsētas 1. vidusskolu saista viens dzīves periods. Kāpēc mēs 9. maijā devāmies uz skolu?
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.05.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto