„Starā" jau informējām, ka, lai Madonas novadā nodrošinātu grāmatvedības uzskaiti vienotā datorprogrammā, Madonas novada pašvaldības dome 25. septembra sēdē nolēma novada pašvaldībā un pagastu pārvaldēs ieviest vienotu grāmatvedības uzskaites programmu „HORIZON", tās licenču un ieviešanas pakalpojumu apmaksai 2014. gadā paredzot 84 629 eiro.
Deputāti informatīvi pie šī jautājuma atgriezās pagājušajā otrdienā notikušajā finanšu un attīstības komitejas sēdē.
Madonas novada pašvaldības galvenā grāmatvede Biruta Vindele deputātiem sēdē atgādināja, ka jūlija domes sēdē deputāti tika informēti, ka ir nepieciešams iegādāties grāmatvedības programmu, lai visā novadā varētu veikt vienotu grāmatvedības uzskaiti un pašvaldība varētu iegūt kopīgu bilanci par visu novadu, kā tas šobrīd ir citos novados.
– Deputāti tika informēti, ka šim mērķim būs nepieciešami naudas līdzekļi. Augustā informējām pārvalžu vadītājus, un viņi piekrita šādam risinājumam, kas paredz to, ka grāmatveži paliek strādāt uz vietas pagastos, nevis administrācijas ēkā Madonā, kā tas sākotnēji bija paredzēts. Izvēlējāmies SIA „FMS" grāmatvedības programmu „HORIZON", ar to strādājam jau kopš 1995. gada. Kādēļ izvēlējāmies tieši „HORIZON"? Tai ir daudz dažādu funkciju, kas nepieciešamas grāmatvedībai. Pagastu pārvalžu grāmatveži strādā ar programmu „PAKALNS". Ar to var strādāt, bet šo gadu laikā mums nav izdevies iegūt bilances kopsavilkumu. Redzam katru pagastu atsevišķi un to darījumus, bet kopsavilkuma bilanci nevaram iegūt. 25. septembra Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika nolemts piešķirt papildu līdzekļus šīs grāmatvedības programmas licenču iegādei. Pašlaik šis jautājums atkal tiek aktualizēts, jo pēc minētās sēdes SIA „JP risinājumi", kas piedāvā programmu „PAKALNS", vairākiem deputātiem, kā arī pārvalžu vadītājiem izsūtīja vēstules. Pirms dažām dienām saņēmām arī vēstuli no KNAB, kurā tika lūgts sniegt papildu informāciju par domes lēmumu. Pašlaik konkrētā jautājuma virzība ir apturēta, taču ir skaidrs, ka vienota grāmatvedības uzskaites sistēma novadā ir jāievieš, – par jautājuma gaitu sēdē informēja Biruta Vindele.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.10.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS