Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Direktora amatam rīkos jaunu konkursu

INESE ELSIŅA

Autors • 29.10.2015.

Burtu lielums

Vakar Madonas novada domes sēdē pirmais darba kārtības jautājums no kopumā divdesmit pieciem bija „Par Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora iecelšanu amatā".

Sēdi vadīja domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, aicinot par konkrēto jautājumu ziņot domes izpilddirektoru Āri Vilšķērstu.
Ziņotājs informēja, ka saskaņā ar domes 18. augusta lēmumu tika izsludināts konkurss uz Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora amata vietu, izveidota komisija, apstiprināts nolikums. Konkursā noteiktajā termiņā pieteicās astoņi kandidāti, kuru atbilstību nolikuma prasībām izvērtēja komisija. Uz konkursa otro kārtu tika virzīti seši kandidāti, jo viens nebija iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus, bet otrs tālāk nevirzītais kandidāts pirmajā kārtā saņēma mazāk par 50 procentiem no šai kārtā iespējamā punktu skaita.
Otrajā kārtā visi seši pretendenti tika uzaicināti uz darba interviju, kur tika uzklausīts viņu skatījums par pilsētas 1. vidusskolas tālāko attīstību. Kandidāti tika izvērtēti saskaņā ar nolikumā izvirzītajiem kritērijiem. Augstāko punktu skaitu (29,1 punktu) par abām kārtām ieguva Gunita Kļaviņa, un saskaņā ar nolikumu komisijai šī kandidatūra bija jāvirza tālāk apstiprināšanai uz domes sēdi.
Āris Vilšķērsts piebilda, ka diemžēl jau konkursa norises gaitā un pēc komisijas lēmuma pieņemšanas tika saņemti vairāki protesti. „Konkursa vērtēšanas gaitā tika saņemta atbalsta vēstule no skolas kolektīva, kas manā uzskatā ir aizliegtais paņēmiens, jo zvērinātos, kad viņi pieņem verdiktu, vispār no sabiedrības norobežo. Komisijai nav saistoši šādi argumenti. Tika izteiktas pretenzijas arī par nolikuma kvalitāti, atsevišķiem vērtēšanas kritērijiem, ka tie nav objektīvi iesniedzēju ieskatā. Tika minētas dažas procesuālas nepilnības, neatbilstība nolikumam, kas manā ieskatā konkursa rezultātus nekādi gan nevarēja ietekmēt. Piemēram, atvēršanas termiņš nolikumā bija paredzēts piecas darba dienas pēc pieteikumu iesniegšanas, mēs atvērām vēlāk, jo ne visi komisijas locekļi tobrīd atradās Latvijā." Āris Vilšķērsts piebilda, ka viens komisijas loceklis balsoja pret komisijas galavērtējuma lēmumu.
Komisijas vadītājs atzina, ka šāds negatīvs fons sabiedrībā radīja šaubas par procesa objektivitāti un kādiem iepriekš izdomātiem risinājumiem.
Atbilstoši likumdošanai, Ministru kabineta noteikumiem, domes tālākā rīcība varēja attīstīties divos veidos: ja komisijas izvirzīto pretendentu dome atzītu par piemērotu, tā pieņemtu lēmumu par pretendenta pieņemšanu darbā un tas tiktu saskaņots ar attiecīgo ministriju. Savukārt, ja neviens no pretendentiem izvirzītajām prasībām neatbilst vai dome neatbalsta komisijas ieteiktā pretendenta pieņemšanu darbā, alternatīvs variants ir atkārtota konkursa izsludināšana.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs ierosināja šajā gadījumā iestāties par otro variantu, proti, daudzpunktes likšanu, pēc zināma laika izsludināt jaunu konkursu un piestrādāt pie nolikuma, lai nebūtu iespēju konkursu apstrīdēt.
Deputātiem tika vaicāts, vai viņi vēlas „atvērt diskusiju" vai balsos, „neeskalējot emocijas". Neviens no novada deputātu korpusa izteikties nevēlējās, toties savu nostāju šai brīdī pauda Madonas pilsētas 1. vidusskolas arodorganizācijas priekšsēdētāja Varenīte Vīgante (piebildīšu, ka sēdē piedalījās vairāki šīs skolas pedagogi). – Mēs neesam ne pret vienu no izvirzītajiem cilvēkiem, kandidātiem, bet pret procesu, – apliecināja runātāja.
– Ieteikums būtu deputātiem tikties ar cilvēkiem, ar skolu pārstāvjiem, tad neradīsies pārpratumi un līdzīgas situācijas. Akmentiņš jūsu dārzā attiecībā uz skolu ir jau kopš pagājušā gada decembra, kad 1. vidusskolu gribēja pārtaisīt par profesionālas ievirzes skolu. Emocijas esam turējuši sevī, nu tās izlauzušās…
Andrejs Ceļapīters uz šo repliku vēstīja, ka ir atvērti sarunām jebkurā skolai izdevīgā laikā. „Aiciniet, un mēs būsim pie jums, runāsim, pamatosim procesus, viedokļus. Jūs uz sarunām esam jau aicinājuši, aiciniet uz sarunām arī mūs!"
Balsojumā piedalījās visi 16 klātesošie deputāti (Andris Trečaks nebija ieradies), ar divām balsīm „pret" pārējie 14 deputāti pauda savu nostāju par labu jauna konkursa sarīkošanai uz vakanto Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora amatu.
Tā kā sēdē piedalījās arī Gunita Kļaviņa, „Stars" vaicāja, kā iesaistītā persona vērtē radušās situācijas iznākumu. – Ir svarīgi spēt atzīt savas kļūdas, – vērtēja Gunita Kļaviņa. – To šajā situācijā novērtēju un respektēju deputātu pieņemto lēmumu. Konkursa nolikums bija nepilnīgs, to vēlāk saskatīju arī pati.
Jautāta, vai kandidēs uz 1. vidusskolas direktora vakanci nākamajā novada pašvaldības izsludinātajā konkursā, Gunita Kļaviņa izteica apstiprinājumu: – Kāpēc ne, protams, konkursā piedalīšos!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px