Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Deputātu tikšanās ar iedzīvotājiem

Redakcija

Autors • 14.02.2011.

Deputātu tikšanās ar iedzīvotājiem
Burtu lielums

Pērnā gada pavasarī gan Madonas novada pašvaldības domē, gan novada iedzīvotāju vidū aktualizējās jautājums par nepieciešamību izstrādāt grafiku, ar kuru saskaņā deputāti varētu regulāri tikties ar iedzīvotājiem un informēt tos par domes aktualitātēm un savu darbu.

Sākotnēji iemesls oficiālo tikšanos un izbraukumu pie iedzīvotājiem nerīkošanai bija tas, ka jaunās domes deputātiem bija jāsaskaras ar lielu darba apjomu, jo pilnīgi no jauna bija jāveido pašvaldības sistēma un tās dokumentālā bāze. Kaut arī apritot nepilnam gadam jau jaunajā domes sasaukumā, tika uzsākts darbs pie grafika izveides, pienākot vasarai un sākoties atvaļinājumu laikam, tas atkal iestrēga.

Grafiku apstiprinās februārī

Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts pastāstīja, ka jautājums šobrīd atkal ir atguvis aktualitāti un, visticamāk, jau šomēnes tiks gan apstiprināts un publicēts grafiks, ar kuru saskaņā iedzīvotāji varēs tikties ar deputātiem, gan noteikta koncepcija, kā šīs tikšanās noritēs.

– Par šo jautājumu mēs jau spriedām iepriekšējā domes finanšu un attīstības komitejas sēdē, un neviens deputāts neiebilst pret to, ka šādām tikšanās reizēm ir jābūt. Deputāti gan atzīst, ka jau šobrīd viņi iedzīvotājiem ir pieejami un daudzi viņiem arī zvana vai satiekot izklāsta savu viedokli, uzdod jautājumus. Taču vienlaikus jāapzinās, ka ir cilvēki, kuri šādas saskarsmes formas neizvēlēsies, viņi labāk tiksies ar deputātu, ja būs zināms gan konkrēts laiks, gan vieta, kad vēlamais deputāts ir pieejams. Madonas novada pašvaldības ēkā tikšanās notiks otrajā stāvā Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieces Daigas Elgas Ābolas kabinetā, bet pagastos, saskaņojot ar pārvaldniekiem, tikšanās varētu notikt pārvalžu ēkās, – informēja Āris Vilšķērsts.

Par to, kādā veidā šīs tikšanās norisināsies, vēl deputātiem pašiem savā starpā ir jādebatē. No vienas puses, kādu iedzīvotāju, iespējams, interesēs tikties ar kādu konkrētu deputātu, taču, ja uz tikšanos ierodas vairāk cilvēku, tad vēlama būtu plašāka domes deputātu pārstāvniecība, kuri varētu sniegt plašāku ieskatu pašvaldības darba specifikā, jo ne katrs deputāts varēs pastāstīt par jomu, ar kuru saistītā komitejā viņš pats nedarbojas. Līdz ar to veiksmīgāks risinājums būtu deputātu grupu vismaz divu cilvēku sastāvā izbraukumi.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px