Katru mēnesi Madonas pilsētas 72 daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņem rēķinus no akciju sabiedrības „Madonas ūdens" par sniegtajiem ūdens un kanalizācijas pakalpojumiem. Diemžēl jāsecina, ka dažkārt patēriņa pārrēķins ūdenim un kanalizācijai ir samērā augsts.
Kāpēc izveidojas šāda situācija?
Lai rastu atbildi uz šo sasāpējušo jautājumu, a/s „Madonas ūdens" kontroliere veic ūdensskaitītāju rādījumu pārbaudi atsevišķās mājās un dzīvokļos. Taču daudzos dzīvokļos kontroliere netiek iekšā, tāpēc, veidojot rēķinus šiem dzīvokļiem, tiek aprēķināts 3 mēnešu vidējais patēriņš, līdz ar to nav precīzas informācijas par reālo ūdens patēriņu šajos dzīvokļos. Tāpēc lūdzam dzīvokļu īpašniekus un īrniekus, kuri nedzīvo un neizīrē savus dzīvokļus, par to paziņot rakstiski a/s „Madonas ūdens" abonentu daļai. Šīs ziņas nepieciešamas korektai rēķina sastādīšanai.
Mēs saprotam, ka aizņemtības un straujā dzīves ritma dēļ reizēm aizmirstas, ka ir pienācis kārtējā mēneša 25. datums, kad jādeklarē patērētā ūdens daudzums. Gadījumā, ja tas nav izdarīts, to var paziņot līdz 28. datumam pa telefonu 64807070, 64807073. Diemžēl pilsētā vērojama situācija, ka daļa iedzīvotāju vispār neziņo savu patērētā ūdens daudzumu un kontroliere pie viņu durvīm ir spiesta klauvēt ik pārmēnesi.
Vairumā gadījumu iedzīvotāju neapzinīgās attieksmes dēļ arī rodas liela starpība starp mājas kopējo skaitītāju un dzīvokļu deklarētajiem ūdensskaitītāju rādījumiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.09.2008.
Autore: JEKATERINA RUDZĪTE
akciju sabiedrības
„Madonas ūdens"
grāmatvede-uzskaitvede
OĻĢERTA SKUJAS foto