Iestājoties aukstam laikam, Madonas pilsētā dažviet, galvenokārt mājā Raiņa ielā 39, ir radušās problēmas ar siltumapgādes nodrošināšanu.
Šī mājas dažos dzīvokļos ir tikai +13-14 grādu, bet naktī uz pirmdienu radiatori vispār kļuva auksti. Ir arī karstā ūdens padeves pārtraukumi.
SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis uzņēmuma vārdā atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām, uzsverot, ka risinājums normāla siltuma režīma un karstā ūdens padeves nodrošināšanai tiek meklēts un tas faktiski esot jau atrasts. Vienīgi, lai to īstenotu un veiktu nepieciešamos uzlabojumus, vajadzīgs mazliet siltāks laiks, jo tik aukstā laikā ir bīstami veikt metināšanas darbus.
– Raiņa ielas dzīvojamo namu kvartāls šoziem pirmo reizi tiek apkurināts no Augu ielas katlumājas. Jaudas it kā pietiek, bet problēmas ir ar ūdens cirkulāciju, un nepietiekams ir spiediens. Patlaban situācija ir normalizējusies. Mēs ļoti ceram, ka Raiņa ielas katlumāju mums nevajadzēs izmantot un siltumu no Augu ielas katlumājas spēsim nodrošināt arī mājai Raiņa ielā 39, – uzsver Uldis Lielvalodis.
Ja nu bez tā tomēr nevarēs iztikt, tehniski ir iespējams siltuma padevi nodrošināt arī no Raiņa ielas katlumājas, jo tā ir iekonservēta, bet nav demontēta.
– Ņemot vērā kurinātāju algas, nodokļus, kurināmā un elektrības patēriņu, tas gan ievērojami palielinātu siltumražošanas izmaksas, bet, cerams, līdz tam nenonāksim, jo, kā jau teicu, šīs problēmas tehniskais risinājums ir atrasts, vienīgi tam nepieciešams laiks, – piebilst Uldis Lielvalodis.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA