Aizvakar Madonā ieradās mūsu sadraudzības partneri no Zviedrijas – Tranosas pilsētas mērs Lars Eriksons, pašvaldības ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāja vietnieks Bo Akterins, otrais vietnieks Hakons Andersons un sertificēts tulks Juris Viskonts. Kopā ar viņiem uz Madonu atceļoja arī ugunsdzēsēju mašīna, ko Tranosas pilsētas pašvaldība dāvina mūsu ugunsdzēsējiem.
Vērtīgais dāvinājums pirmo uzmanību izpelnījās jau Zviedrijā, kad, braucot cauri Stokholmai uz ostu, daudzi ar izbrīnu uzlūkoja vairākus vīrus Tranosas pašvaldības ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mašīnā.
Toties Madonā tas jau bija gaidīts notikums. Mūsu pilsētas domes un Madonas ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, sagaidot Tranosas delegāciju Rīgas ostā, jutās patiesi iepriecināti, ka ugunsdzēsēju mašīnas ceļojums pāri Baltijas jūrai ir beidzies tik veiksmīgi un mehāniķis Valdis Bogdanovs var sēsties pie stūres un bez sarežģījumiem sākt ceļu uz Madonu.
Vērtīgā dāvinājuma priekšvēsturi, Madonas un Tranosas pilsētu pašvaldību pārstāvjiem tiekoties jau Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā Madonā, atklāja domes galvenā speciāliste izglītības un ārējo sakaru jautājumos Solvita Seržāne.
– Šīs tikšanās sēkla tika sēta vasarā, kad, viesojoties Tranosā, saņēmām šādu piedāvājumu. Mums tas šķita pieņemams, un, lūk, arī rezultāts – ugunsdzēsēju mašīna ir jau Madonā, – atzīmēja Solvita Seržāne.
– Ir ļoti patīkami atkal būt šeit. Domāju, ka pa šiem gadiem, kopš Madona un Tranosa sadarbojas, esmu jau kļuvis tikpat kā par madonieti. Ļoti intensīva sadarbība ir izveidojusies tieši pēdējā gada laikā. Priecājamies, ka mums tagad bija vēl viens iemesls ierasties Madonā. Katrā ziņā Madonas vārds Tranosas pašvaldībā ir jau pazīstams. Un šodien mēs ar lielu prieku nododam šo ugunsdzēsēju mašīnu, vēlot – lai jums pēc iespējas mazāk būtu vajadzība to izmantot, taču, ja nu tomēr šāda nepieciešamība rodas, lai tā vienmēr lieti noderētu, – savukārt vēlēja Tranosas pilsētas pašvaldības vadītājs Lars Eriksons, ar smaidu piebilstot, ka nedrīkst būt tā, ka ugunsdzēsēji abu pašvaldību sadarbības ugunskurā nodzēstu kādu draudzības liesmu, jo tam ir jāliesmo un tajā jāiedegas vēl jaunām liesmām…
Gandarījumu par dāvinājumu Tranosas pašvaldības pārstāvjiem madoniešu vārdā izteica Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigādes komandieris Viktors Stepanovs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.10.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto