Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Dāvā atstarotāju, lai nākotne būtu gaišāka

Redakcija

Autors • 06.12.2007.

Dāvā atstarotāju, lai nākotne būtu gaišāka
Burtu lielums

Tumšajos rudens un ziemas mēnešos gājēju drošībai parādās papildu apdraudējums, jo bieži vien cilvēks, kas iet pa ceļa malu, autobraucējam nav saskatāms vai arī tāds kļūst tikai īsu brīdi pirms sadursmes. Šāgada deviņos mēnešos uz Latvijas ceļiem ir gājuši bojā 95 gājēji, bet ievainojumus guvuši 960. Abos gadījumos skaitlis ir lielāks nekā pērn.

Sākot ar novembri, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju, Iekšlietu ministriju, Satiksmes ministriju un veikalu tīklu „Maxima" rīko akciju „Par gaišāku nākotni". Tās ietvaros paredzēts izdalīt 100 000 atstarotāju (no tiem 14 tūkstošus atstarotāju ar 10. novembri var saņemt "Maxima XX" un "Maxima XXX" veikalu loterijas stendos ikviens pilnīgi par brīvu, bet pārējos atstarotājus izdalīs policisti uz ceļiem un akcijas rīkotāji), jakas ar atstarojošām lentēm, demonstrēt video un audio klipus, kā arī ceļa malās izvietot plakātus.

Vakar veikalu tīkla „Maxima" pārstāvji viesojās arī Madonā, kur autoostā izdalīja vairākus simtus atstarotāju.
– Ja cilvēkam nebūs atstarotāja, tad, ejot pa ceļa malu, viņš tumsā nebūs saskatāms. Tāpēc mēs arī cenšamies, lai katram būtu atstarotājs. Akcija notiek 12 lielākajās Latvijas pilsētās, un atstarotājus dalām autoostās, jo te parasti apgrozās vislielākais skaits cilvēku, it īpaši to, kas paši nebrauc ar auto, bet pārvietojas kājām, – pastāstīja viens no atstarotāju dalītājiem Kristaps.

Viņš arī atzina, ka bieži vien cilvēki esot pārsteigti par to, ka viņiem tiek dāvināts atstarotājs, esot arī tādi, kas nemaz nezina, kas tas tāds atstarotājs un ko ar to dara.
Arī Madonas autoostas apmeklētāji bija nedaudz pārsteigti par negaidīto dāvanu. Varēja manīt, ka par spīti plašajām kampaņām, kas noritējušas aizvadītajos divos gados, kuru mērķis bija cilvēkiem izskaidrot atstarotāja nepieciešamību, lielākajai daļai autoostas apmeklētāju atstarotāja nebija. Daži no aptaujātajiem atzina, ka ikdienā viņi to nēsā, tikai šoreiz aizmirsies vai arī palicis pie citām drēbēm vai somas. Taču, piemēram, Kārlis uzskata, ka atstarotājs nav nepieciešams, ja negadījumam būs lemts notikt, tad nekādi atstarotāji viņu neglābšot.

Protams, bija arī apzinīgi cilvēki, galvenokārt bērni un vecāka gadagājuma ļaudis. Inese, kas mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolā, uzskata, ka atstarotājs tumšajos rudens un ziemas mēnešos ir absolūta nepieciešamība.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.12.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px