Vakar, 23. jūlijā, darbu sāka tautas nobalsošanas jeb vēlēšanu iecirkņi, tai skaitā arī Madonas rajonā. Kā „Staru" informē rajona vēlēšanu komisijas sekretāre Velta Lapiņa, pavisam Madonas rajonā, gatavojoties referendumam par ierosinātajiem Satversmes grozījumiem, ir izveidoti 26 tautas nobalsošanas iecirkņi.
Lielākajā daļā rajona pašvaldību darbu ir uzsācis viens vēlēšanu iecirknis, bet dažās ir izveidoti vairāki. Madonas pilsētā tautas nobalsošanas iecirknis darbojas gan Madonas kultūras nama filiālē „Vidzeme", gan Madonas kultūras namā. Arī Cesvaines pilsētā ar lauku teritorijā tie ir divi – Cesvaines kultūras namā un bijušajā Kraukļu skolā. Tāpat Kalsnavas pagastā, kur tautas nobalsošanas iecirknis izveidots gan Kalsnavas pagasta padomē, gan Jāņukalna tautas namā. Arī Ērgļu novadā tas ir gan Ērgļu novada domē, gan Jumurdas un Sausnējas pagasta pašpārvaldes teritorijā.
Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa atgādina, ka līdz tautas nobalsošanas dienai, 2. augustam, vēlēšanu iecirkņos balsot nevarēs, tajos tiks pieņemti pieteikumi balsošanas organizēšanai vēlētāju atrašanās vietā. Tāpat vēlēšanu iecirkņos vēlētāji varēs iepazīties ar tautas nobalsošanai nodotā likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" tekstu un balsošanas kārtību.
To, ka vēlēšanu komisijām ir sācies saspringts un atbildīgs darba posms, apstiprina arī Madonas rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Millija Ūdre: – Pagājušajā piektdienā piedalījos CVK rīkotajā seminārā, kas bija veltīts referendumam par ierosinātajiem Satversmes grozījumiem. Saņēmu arī visus tautas nobalsošanas dokumentus – plakātus, brošūras, veidlapas un citus materiālus, kas nepieciešami veiksmīgai referenduma norisei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.07.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto