Pagājuši jau vairāk nekā pieci gadi, kopš 2008. gada 28. aprīlī tika izsludināta iepirkuma procedūra par projektēšanas un autoruzraudzības darbu izpildi Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes (PII) „Saulīte" ēkas rekonstrukcijai.
Šajā laikā ir mainījušies gan projektētāji un autoruzraugi, gan būvniecības veicēji. Arī sākotnējie darbu pabeigšanas termiņi piedzīvojuši vairākkārtēju pagarinājumu. Jāatgādina, ka PII „Saulīte" rekon-strukcijas būvdarbi tiek realizēti, piesaistot divu projektu – „Madonas pilsētas PII „Saulīte" rekon-strukcija" un „Madonas pilsētas PII „Priedīte" un „Saulīte" rekonstrukcija". Ar „Priedītes" rekonstrukciju ir klājies salīdzinoši raiti – darbi tika pabeigti 2011. gada februārī, turpretī otrā bērnudārzā, kur būvniecības apjoms bija lielāks, problēmu aizvadīto gadu laikā nav trūcis. Pasūtītāja (Madonas novada pašvaldība), projektētāja (SIA „Cers projekti") un būvnieka (SIA „CB") attiecības atgādināja slaveno Krilova fabulu par dezorganizēto trijjūgu. Darbs no būvlaukuma vairāk bija pārcēlies uz kabinetiem, kuros tika radīti kilogrami papīra ar skaidrojumiem, kādēļ tā vietā, lai kaut ko darītu, netika darīts nekas. Šīs attiecības likumsakarīgi beidzās ar līgumu laušanu (ar SIA „C projekti" (agrāk – SIA „Cers projekti") – 2011. gada 20. septembrī, bet ar SIA „CB" – 2012. gada 26. aprīlī) un tiesvedību. Šobrīd ir nomainījies gan autoruzraugs (SIA „A2C"), gan būvnieks (SIA „Vidzemes Energoceltnieks") un darbi ir iegājuši normālā gultnē. Tiesa, līdz abu projektu īstenošanas termiņa beigām nav vairs atlicis daudz laika. Vienā gadījumā tās ir augusta beigas, bet otrā – septembra nogale.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto