Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Cik ilgi stāvēs pārpildītie konteineri

Redakcija

Autors • 09.08.2008.

Cik ilgi stāvēs pārpildītie konteineri
Burtu lielums

Jau ilgu laiku Madonā ieviesta dalītā atkritumu savākšana. Vienos konteineros var samest parastos atkritumus, otros – papīros, trešos – dažādus plastmasas un stikla izstrādājumus. Viss it kā būtu labi. Tikai Raiņa ielā, kur izvietoti 4 dzeltenie konteineri, ir sen jau pārpildīti: no vienas puses plastmasas taru iedzīvotāji liek iekšā, pa aizmuguri tie paši trauki birst laukā.

Citi vienkārši noliek pudeles un citus izstrādājumus zemē. Daži nederīgo izmet parastajos konteineros. Kas tā ir par atkritumu šķirošanu? Ja jau stikla un plastmasa atkritumi jāšķiro atsevišķi, tad vajag arī laikus tos aizvest projām. SIA Madonas namsaimnieks valdes loceklis Guntars Dzenis skaidro: – Dzeltenie konteineri atrodas Rīgas SIA „Eko Reverss" aprūpē. Tai saskaņā ar noslēgto līgumu jāizved sakrātie stikla, plastmasas un citi izstrādājumi. Mēs jau 28. jūnijā informējām šo kompāniju, ka ir pienācis laiks aizvest vecos izstrādājumus. Esam šo firmu jau atkārtoti informējuši par radušos situāciju. Zvanīsim viņiem vēl.

Guntars Dzenis atzīst, ka tukšo un izmantoto taru nevajadzētu izmest zemē. – Tad jau labāk visu likt parastajos konteineros,- piebilsts Guntars Dzenis.
Atkritumu savākšanas problēma Madonā pastāv. Paši iedzīvotāji bieži vien nerīkojas, kā pienākas. Raiņa dzīvojamo māju rajonā nofotografējām samestās pudeles pie dzeltenajiem konteineriem, bet turpat otrā pusē var redzēt, ka zemē mētājas citi atkritumi. Līdz atkritumu konteineriem kādam bijis grūti aizsniegties. Madoniešiem, tas godu nerada. Vakar joprojām Raiņa ielā dzeltenie konteineri bija pārpildīti. Būtībā par tiem neviens neliekas ne zinis. Interesanti, ka tādi paši dzeltenie konteineri, kas atrodas netālu no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, rajona bibliotēkas, Madonas autoostas, atrodas pieņemamā kārtībā. Tāpēc vēlreiz sazinājos ar SIA „Madonas namsaimnieks" valdes locekli Guntaru Dzeni. Atgādināju, ka Madonā, Raiņa ielā, dzeltenajos konteineros joprojām nav kārtības: – Mēs atkārtoti esam informējuši firmu par to, ka konteineri Raiņa ielā ir pārpildīti. Iespējams, ka firmai „Eko Reverss" nav ekonomiski izdevīgi braukt uz Madonu dažu konteineru dēļ. Viņi parasti vienā braucienā savāc stikla, plastmasa un citus izstrādājumus gan Madonā, gan Viļānos, gan Jēkabpilī.

Bet ar nesmukumu Raiņa ielā, vakar vēlreiz jautājām G. Dzenim. Viņš pastāstīja, ka konteineri Raiņa ielā neesot izvesti pārpratuma dēļ – firmai "Eko Reverss" ir jauns šoferis, kas par tiem nebija informēts.

Autors: Gunārs Zemzars

 AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px