Vai atceries, kad pēdējo reizi izbaudīji sajūtu, kā sniegs aizbirst aiz krekla? Varbūt ko līdzīgu sajuti, ja biji starp tiem, kam 2. februārī jaunieši Madonas ielās lūdza iemainīt kādu viņiem piederošu lietu pret tavējo? No 1. līdz 3. februārim Madonā notika vēl nebijis pasākums – starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award jauniešu saiets „Ar sniegu aiz krekla".
Pasākuma mērķis bija pulcēt awardiešus no visas Latvijas, lai kopā apgūtu jaunas prasmes, „spicētu" jau zināmās prasmes un tuvāk iepazītu Award programmas jauniešus. Pasākums pulcēja teju vai 70 dalībnieku un viņu vadītājus no Alūksnes, Ziemeriem, Mārkalnes, Ķoņiem, Rīgas, Talsiem, Jaunbērzes, Ogres, Balviem, Cēsīm un Madonas.
Kā himnu izvēlējāmies „Prāta vētras" dziesmu „Ziema", tā visas trīs dienas un naktis ik pa laikam uzmundrināja mūs kopīgiem darbiem un jautrai atpūtai.
1. februāra moto „Visvairāk man patīk būt ziemā" tiešām attaisnoja sevi, jo, sagaidot viesus, Madona ietērpās baltās sniega kupenās. Pasākuma atklāšanas vakarā viesus uzrunāja Madonas bērnu un jauniešu centra direktore Gunita Kļaviņa un Valsts jaunatnes iniciatīvu centra vecākā referente Award jautājumos Ināra Roziņa. Jauniešiem bija iespēja noskatīties filmu par Award programmas pirmo gadu Latvijā. Pēc iepazīšanās vakara, kad katra delegācija pastāstīja par sevi un visi kopīgi izspēlējām visdažādākās spēles, devāmies uz skvēriņu pie rotaļu laukuma un cēlām visādas sniega skulptūras – sniegavīrus, sniegasievas, sniegasuņus, teletūbijus un pat sniega krēslus. Protams, arī pikojāmies.
Nākamajā dienā, kuras moto bija „Ļaudis ar laimīgām sejām", pēc kopīgas rīta rosmes un pašu sarūpētajām brokastīm jaunieši dalījās komandās un devās Madonas ielās uz rīta spēli „Ļaudis ar…". Kā pamatkapitāls tika iedots kokosrieksts, un katrai grupai pusotras stundas laikā tas bija jāiemaina pret citām lietām, ar ko ielās sastaptie cilvēki būtu gatavi mainīties. Kad grupas prezentēja savu padarīto, izrādījās, ka daži bija iemainījuši pat 24 priekšmetus, sākot no pildspalvas, naudiņas, lūpu krāsas, līdz pat kūkai. Paldies, madonieši, ka bijāt tik atsaucīgi!
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.02.2008.
Autore: NADJA NIEDRĪTE
Award programmas koordinatore Madonas rajonā
Foto no arhīva