Emocionāls un aizkustinošiem mirkļiem bagāts piektdienā pirms nedēļas Madonas kultūras namā izvērtās pasākums sakarā ar „Gada balvas medicīnā" piešķiršanu nominācijā „Labākā medicīnas iestāde" Madonas rajona pašvaldības SIA „Madonas slimnīca".
Balva tika pasniegta Dailes teātrī 14. martā. To Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājam Bruno Kokaram un medicīniskajai direktorei Astrīdai Svilānei pasniedza veselības ministrs Ivars Eglītis. Šoreiz kopā bija pulcēts kuplais Madonas slimnīcas kolektīvs. Pasākuma dalībnieki vēlreiz varēja būt šī svinīgā mirkļa liecinieki uz kultūras nama lielā ekrāna. Tas neapšaubāmi ir visa Madonas slimnīcas kolektīva nopelns, ko apliecinājuši slimnīcas pacienti un viņu tuvinieki daudzajās sirsnīgajās vēstulēs, kuras tad arī bija kritērijs augstajam novērtējumam un pārliecināja Veselības ministrijas izveidoto stratēģisko komisiju no visām izvirzītajām medicīnas izstādēm izšķirties par labu Madonas slimnīcai. Kā uzsvēra pasākuma vadītāji Gunta Andžāne un Māris Gailums, kas ik pa brīdim tās citēja, protams, noteicošais ir cilvēku godprātīgais darbs, kas ir kā tilts no sirds uz sirdi. Tas palīdz atgūt spēkus un uzveikt slimības. Taču ne mazāk svarīgas ir finanses, lai nodrošinātu jaunākās tehnoloģijas un sakārtotu vidi, kurā pacienti atgūst veselību. Laika posmā no 1990. gada, kad daudzi madonieši vairs necerēja, ka pacelsies jaunais slimnīcas korpuss, izdevies tomēr to paveikt, piesaistot valsts investīcijas (1990.-2006. g.) – Ls 1 730 000, ziedojumus (1994.-2005. g.) – Ls 200 000, uzņēmuma līdzekļus (1991.-2007. g.) – Ls 544 000, savukārt Madonas rajona padome no 1994. līdz 2005. gadam ir ieguldījusi Ls 775 000. Kopā –
Ls 3 249 000, kas ir pamatā modernai, mūsdienīgai rajona slimnīcai.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.05.2008.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto