Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Atsākas diskusija par ģimnāzijas piebūvi

Redakcija

Autors • 07.08.2008.

Atsākas diskusija par ģimnāzijas piebūvi
Burtu lielums

Pagājušās nedēļas Madonas pilsētas domes sēdē kārtējo reizi tika cilāts jautājums par Madonas Valsts ģimnāzijas piebūvi, kas domes darba kārtībā ir jau no 2005. gada.
Pilsētas arhitekts Jānis Liepiņš deputātus informēja par 2005. gadā izstrādāto arhitekta K. Rukuta biroja projektu divās kārtās.

Pirmā kārta, kuras ietvaros bija paredzēta ģimnāzijas trešā stāva izbūve, jau ir pabeigta, taču šobrīd neskaidra situācija saglabājas ar otrās kārtas īstenošanu, kurā paredzēts izbūvēt 2500 m2 plašu piebūvi, savienojot to ar esošo ēku.

– Manuprāt, projekts ir ļoti veiksmīgs. Piebūvē būs plaši gaiteņi un vestibili, kas ir liels ieguvums, jo šobrīd ģimnāzijas ēkā skolēni spiesti atrasties šaurās telpās. Pirmajā stāvā būs jauna ieeja, kas vērsta pret Valmieras ielu. Vēl kā būtisku ieguvumu var minēt kafejnīcu – ēdamzāli, tās bērniem ļoti pietrūkst. Šajā stāvā tiks izvietotas arī piecas klašu telpas. Otrajā stāvā būs sešas klašu telpas, kā arī bibliotēka, bet trešajā stāvā -ērtu aktu zāle, kas kalpos skolas pasākumu rīkošanai, kā arī vēl divas klases. Piebūve, rēķinoties ar šīsdienas situāciju būvniecības jomā, izmaksātu Ls 2 150 000, protams, katru gadu cenu svārstības ir jūtamas, un šobrīd ir vērojams mirklis, kad cenas nedaudz krīt, taču šāda situācija ilgi nesaglabāsies, jo drīz sāksies Eiropas līdzekļu apguve, – ar projektu un tā aptuvenajām izmaksām iepazīstināja Jānis Liepiņš.

Projekta realizāciju šobrīd kavē vairākas lietas. Viena no tām – zememesgabals, uz kura atrodas ģimnāzijas ēka, un tā zemes daļa, uz kuras atradīsies piebūve, nav reģistrēti kopā vienā zemes gabalā, pie tam zeme, kur šobrīd atrodas ģimnāzijas ēka, nav domes īpašums, tāpēc domnieki rosināja sākt sarunas ar zemes īpašniekiem, lai noskaidrotu iespēju zemes gabalu atpirkt. Šobrīd būvnoteikumi un būvniecības likums neļauj vienlaicīgi veikt apbūvi uz diviem zemesgabaliem. Otra problēma saistās ar faktu, ka projekts ir izstrādāts un domē akceptēts 2005. gadā, taču likums nosaka, ka projekts, ja nav izņemta būvatļauja, ir derīgs divus gadus, līdz ar to nāksies pārskaņot, veicot nepieciešamās korekcijas un uzlabojumus. Par vienu no iespējamiem uzlabojumiem sēdes laikā runāja arī domes deputāts Gundars Riekstiņš, kurš vēlējās zināt, vai projektā tiks risināti jautājumi, kas saistīti ar ēkas pieejamību, un vai cilvēks ratiņkrēslā varēs brīvi iekļūt ēkā un pārvietoties tajā. Jānis Liepiņš norādīja, ka uzbrauktuve pie ieejas ir projektā paredzēta, taču citi risinājumi pašlaik nav ieplānoti, tiesa, viņš atzina, ka piebūvē brīvas vietas, lai ierīkotu lifta šahtu, ir pietiekami un projektā tas noteikti tiks paredzēts.

Vairāk asiet laikrakstā STARS. 07.08.2008.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px