Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Ātrie” atradīsies jaunās telpās

Redakcija

Autors • 31.10.2011.

“Ātrie” atradīsies jaunās telpās
Burtu lielums

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMP) Madonas brigādes tuvākajā laikā plāno pārvākties no telpām Saules ielā 56 uz pilsētas centram tuvāk esošām telpām Saules ielā 18.

NPM dienesta Madonas brigādēm šī būs jau trešā „nomitinājuma" vieta kopš vienota NMP dienesta izveides. Sākotnēji NMP palika Madonas slimnīcas telpās, kas gan radīja nelielus sarežģījumus – sākot no problēmām ar vienošanos par nomas maksu un beidzot ar gluži sadzīviskām lietām, proti, kā slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kurā jau tā telpu nebija pietiekami, sadzīvot divu iestāžu darbiniekiem.

Prom no slimnīcas

Šī iemesla dēļ jau pēc dažiem mēnešiem abas NMP dienesta Madonas brigādes mājvietu rada telpās, kas atrodas Madonā, Saules ielā 56. NMP pārcelšanos pamatoja ar to, ka Madonas slimnīcai nebija iespējas piedāvāt brigāžu vajadzībām piemērotas telpas, tādēļ tika meklētas alternatīvas, kur izvietot brigādes. Iepriekš neatliekamās palīdzības mediķiem bija ierādīta viena neliela telpa Madonas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Tajā bija jāsatilpina viss nepieciešamais divām brigādēm – medikamenti, darbavietas, kā arī personāla apģērbs, apavi u. c. darbā nepieciešamās lietas. NMP Saules ielā 56 pārvācās uz sešām labi izremontētām un 24 stundu režīmā strādājoša personāla vajadzībām piemērotām telpām. Brigāžu personālam tika iekārtota virtuve, atpūtas un sadzīves telpa, darba telpa šoferiem, mediķiem, NMP brigāžu vadītājam, kā arī garderobe. Bija pieejama arī duša un labierīcības. Būtiski bija tas, ka neatliekamās palīdzības automašīnas atrodas zem nojumes, kas nebija iespējams Madonas slimnīcas telpās. Tām bija pieejams elektrības pieslēgums, jo mašīnas ziemā ir jāapsilda, lai jebkurā brīdī darba kārtībā būtu tur esošā aparatūra un varētu pārvietot pacientus atbilstošā siltumā. Pārceļoties uz jaunajām telpām, Madonas brigāžu rīcībā tika nodota arī papildu rezerves mašīna no Valmieras.
Visu šo laiku NMP dienests gan nebija atmetis domu par darbošanos Madonas slimnīcas telpās, un kā viens no priekšnosacījumiem, lai tas varētu notikt, bija Madonas pansionāta pārcelšanās uz Mārcienu, kas atbrīvotu telpas ne tikai slimnīcas personāla vajadzībām, bet arī ļautu atrast kādu „stūri", kurā izvietot NMP brigādes. Kā zināms, šī iecere neīstenojās.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS


OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px