Ņemot vērā Madonas daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju interesi par izmaiņām, kas skars sadzīves atkritumu koplietošanas laukumos izmesto atkritumu uzskaiti un tālāku maksas aprēķināšanu par šo atkritumu izvešanu, SIA „Madonas namsaimnieks" vēlas jūs informēt par šīm aktualitātēm
Aprēķinot maksu par sadzīves atkritumiem daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, par pamatu tika ņemtas normas, kādas bija noteiktas ar domes lēmumu, t. i. – 1,6 m3 gadā. Taču daži novada iedzīvotāji ar to nebija mierā un sāka rakstīt pretenzijas Patērētāju tiesību aizsardzības centram, tiesībsargam, ka, redziet, viņi tik daudz atkritumu nesaražojot. Pēc sarakstes ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Tiesībsarga institūciju domei tika pieprasīts atcelt normu, jo tā neatbilstot normatīvo aktu prasībām. Tāpēc Madonas novada domē 2014. gada martā normu atcēla.
„Madonas namsaimnieks", izvērtējot situāciju Madonas pilsētas sadzīves atkritumu koplietošanas konteineru laukumos un ņemot vērā faktisko atkritumu daudzumu, reālo iedzīvotāju skaitu, kuri maksā par šiem atkritumiem, ir nonācis pie atzinuma, ka sadzīves atkritumu apjoms uz vienu iedzīvotāju ir kļuvis lielāks un tas vairs nenosedz tās izmaksas, kādas bija brīdī, kad tika veikti iepriekšējie aprēķini.
Ņemot vērā iepriekš minēto, turpmāk, ar 2015. gada 1. janvāri, Madonas novada daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem par saražotajiem sadzīves atkritumiem mēnesī maksa tiks aprēķināta atbilstoši izvesto sadzīves atkritumu daudzumam – m3 no daudzdzīvokļu mājas piesaistītā atkritumu konteineru koplietošanas laukuma, sadalot to proporcionāli dzīvokļu īpašumā dzīvojošo personu skaitam un atskaitot dzīvojamās mājas neapdzīvojamo telpu saražoto atkritumu apjomu – m3, ja šo telpu lietotāji, īpašnieki ir noslēguši līgumu par sadzīves atkritumu novietošanu piesaistītajā koplietošanas laukumā, ja daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki nenoteiks citu norēķinu kārtību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.11.2014.
Autors: OSVALDS LUCĀNS,
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis
AGRA VECKALNIŅA foto