"Stars" jau rakstīja, ka seši Madonas rajona delegāti 28. februārī piedalījās Igaunijas-Latvijas sadarbības programmas 2007.-2013. gadam (Interreg III B) atvēršanas konferencē Valgā. 11. martā paredzēts Interreg III B programmas iepazīstināšanas seminārs arī Madonā.
Iesaistoties abu kaimiņvalstu interesentiem, Valgā tika izklāstīti programmas noteikumi, apspriestas iespējamās sadarbības iespējas, meklēti un uzrunāti sadarbības partneri.
Piedāvātās iespējas varētu būt saistošas arī Madonas rajonam, pašvaldībām, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, jo līdzdalībai noteiktie tematiskie virzieni sakrīt ar vajadzībām.
Tie ir šādi: infrastruktūra, informācija un publiskie pakalpojumi; tūrisms, izglītība, tautas daiļamatniecība un uzņēmējdarbība; kultūra, sports, jauniešu un sabiedriskais darbs.
Programmu finansēs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, darbu koordinēs un vadīs Tartu izveidotais Igaunijas-Latvijas tehniskais sekretariāts. Lai iesaistītos, jāveido sadarbība ar kādu no kaimiņvalsts pašvaldībām.
Konferencē apsvēra arī iespējamās aktivitātes.
Par to, vai izdevās atrast sadarbības partnerus jau pirmajā tikšanās reizē Valgā, Madonas biznesa inovāciju un informācijas centra vadītāja Dace Āriņa smaidot sacīja: – Izvēlējos infrastruktūras interešu grupu, un tajā ar kuplo Latvijas interesentu pulciņu iepazinās tikai viens igaunis. Šādus projektus var īstenot, pirmkārt, pašvaldības, bet bija vēlme atrast kādu kontaktu arī biciņam. Lubāna mitrāja fondam gribējās atrast sadarbības partnerus, bet Valgā tas neizdevās.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.03.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ