„Stars" jau rakstīja par dzīvojamās mājas Madonā, Rūpniecības ielā 20/1, iedzīvotāju vēlmi izbūvēt atsevišķu ieeju siltummezgla telpā un sapulcē panākto kompromisu ar šo telpu īpašniekiem.
Gan Dimitrijs Volkovs, gan Vasīlijs Kasadžikovs neiebilda pret šādu prasību, lai, izbūvējot atsevišķu ieeju, mājas vecākajam un ēkas iekšējo tīklu apkalpotājam jebkurā brīdī neatkarīgi no šo telpu īpašniekiem būtu nodrošināta piekļuve inženierkomunikācijām –
siltummezglam, kas atrodas viņu privātīpašumā šīs mājas nedzīvojamajā daļā. Tiesa, ar nosacījumu, ja arī dzīvokļu īpašnieki nebūs pret priekšlikumu atjaunot vēsturisko ieeju šajā ēkā, kas savukārt viņiem esot svarīgi.
Šāda vienošanās tika panākta, un nu vēsturiskā ieeja šajā mājā ir jau atjaunota, izbūvēts arī bruģēts trotuārs, un tas viss kopā izskatās vizuāli pievilcīgi.
Taču – kā ir ar iedzīvotāju prasību par atsevišķas ieejas siltummezgla telpā izbūvi? 19. aprīļa sēdē Madonas novada domes deputāti apstiprināja SIA „Madonas namsaimnieks" iesniegto koptāmi, šim mērķim piešķirot finansējumu 2017,48 EUR apmērā, tai skaitā durvju ieejas mezgla izbūvei – 1647,48 EUR (ieskaitot PVN) un projekta dokumentācijas izmaksām – 370 EUR (ar PVN netiek aplikts). Komentē šīs mājas apsaimniekotāja uzņēmuma – SIA „Madonas namsaimnieks" – valdes loceklis Osvalds Lucāns.
– Turpinot sarunas ar šīs mājas nedzīvojamo telpu īpašniekiem un ņemot vērā, ka ar pašvaldības piešķirto finansējumu atsevišķas ieejas izbūvei siltummezgla telpā nepietika, esam nonākuši pie cita risinājuma varianta, proti, vienojāmies par siltummezglu savstarpēju samainīšanu vietām un neliela koridora, starpsienas un durvju ierīkošanu, lai mājas iedzīvotāji netraucēti varētu piekļūt pie sava siltummezgla. Tiks ierīkota arī signalizācija. Projekts ir pasūtīts, vēl būs jāuztaisa inventarizācijas lieta, un tad jautājums tiks atrisināts. Pret šādu risinājumu neiebilst arī SIA „Madonas siltums", kas šajā mājā nodrošina siltumu un apkalpo iekšējos tīklus. Arī Madonas novada pašvaldība, izskatot jautājumu par papildu finansējumu Rūpniecības ielas 20/1
siltummezgla norobežošanai, papildus piešķīra 538,02 EUR, – akcentē Osvalds Lucāns.