Kopš oktobra Madonas rajona vietējo pašvaldību apvienotās būvvaldes vietā, līdztekus Madonas novada būvvaldei, darbojas apvienotā Cesvaines, Varakļānu un Lubānas novada būvvalde, ko vada Iveta Meļehova.
Vaicāta par to, vai pāreja no rajona mēroga uz trim novadiem ir kaut ko būtiski izmainījusi, Iveta Meļehova atbildēja, ka veicamās darba procedūras tas nav izmainījis, vienīgi darba apjoms ir samazinājies, jo vairs nav jāstrādā ar esošā Madonas novada pagastiem.
– Gan piecu gadu laikā, kopš vadīju rajona būvvaldi, gan strādājot valsts būvinspekcijā, situāciju Madonas rajona pašvaldībās paguvu iepazīt ļoti labi, vienīgi Ērgļu puse bija mazāk zināma, tādēļ problēmas darbā ar Cesvaines, Varakļānu un Lubānas novadu neradīsies. Tradicionāli aktīvākā būvniecība notiek Madonā un tās tuvākajā apkārtnē, taču tas nenozīmē, ka citviet nekāda būvniecība nenorisinās. Šobrīd aktuālākā ir ēku siltināšana, kā arī pašvaldību objekti, kuros piesaistīts Eiropas finansējums. No manā pārziņā esošajiem trim novadiem lielākās aktivitātes ir Cesvainē un Varakļānos, taču arī Lubānas novads ir gana aktīvs, jo tur notiek kultūras nama remonts, ūdenssaimniecības sakārtošanas darbi, arī centrā nodegušās ēkas rekonstrukcijai ir iegūti līdzekļi. Nevar teikt, ka ārpus Madonas valdītu klusums, – norādīja Iveta Meļehova.
Kā zināms, būvnieku un darbu pasūtītāju skatījums uz būvvaldi un būvinspektoriem dažkārt mēdz būt ar dalītām jūtām, jo kādam vienmēr šķitīs, ka būvēt var, kur vēlas, un darbi ne ar vienu nav jāsaskaņo.
– Pārkāpumi ir bijuši vienmēr, un pašlaik to pat ir nedaudz vairāk. Kaut arī ne vienreiz vien ir skaidrots, un pieļauju, ka darbu veicēji noteikumus arī pārzina, dažam ir uzskats, ka viņa nelegālo būvi neviens nepamanīs. Šogad nedaudz pabraucot pa lauku apvidu, pat īpaši nemeklējot, vienā braucienā izdevās pamanīt vairākas nelegālas būves. Patvaļīga būvniecība arī ir visbiežākais pārkāpums, ar ko mums ir jāsaskaras, tas nozīmē, ka būvdarbi tiek veikti bez projekta vai būvatļaujas. Dažkārt arī, veicot remontu daudzdzīvokļu mājā, dzīvokļa īpašnieks nepadomā, ka daudzi no veicamajiem darbiem ir jāsaskaņo ar būvvaldi. Ir arī gadījumi, kad kāds cilvēks nosūdz savu kaimiņu. Zvana un vaicā, vai kaimiņš būvdarbus veic ar saskaņojumu. Daudz šādu gadījumu nav, taču pa kādam mēdz gadīties, – pastāstīja būvvaldes vadītāja.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 17.12.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto