Madonas novada dome ir saņēmusi SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja, domes deputāta Bruno Kokara iesniegumu, kurā norādīts, ka ir veikti grozījumi Ministru kabineta noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību.
No šiem grozījumiem izriet, ka, lai tiktu nodrošināta turpmāka slimnīcas pastāvēšana, ir jābūt 400 dzemdībām gadā (pērn Madonas slimnīcā to bija 314). Tāpēc, kā norāda Madonas slimnīcas vadītājs, pašlaik jādara viss iespējamais, lai piesaistītu topošās māmiņas no apkārtējiem rajoniem un tādējādi slimnīca saglabātu iepriekšējo statusu. Lai panāktu dzemdētāju skaita palielināšanos, Madonas slimnīca ir izsludinājusi akciju jaunajām māmiņām, proti, dāvanu karte 50 latu apmērā un nepieciešamības gadījumā bezmaksas transporta pakalpojums nokļūšanai mājās visām māmiņām neatkarīgi no dzīvesvietas.
Taču slimnīcas rīcībā šādu līdzekļu nav, tāpēc Madonas novada dome nolēma atbalstīt šo akciju un atļaut slimnīcas valdes priekšsēdētājam Bruno Kokaram no Madonas rajona padomes piešķirtā finansējuma akcijai nepieciešamo finansējumu novirzīt slimnīcas darbības un pastāvēšanas nodrošināšanai. Šīs aktivitātes rezultātā kopumā ieguvēji būs visi novada iedzīvotāji.
Deputāti arī parakstīja atbalsta vēstuli Madonas slimnīcas saglabāšanai.
Autore: DZINTRA STRADIŅA,
Madonas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste