Ar 1. oktobri vairākās rajona pašvaldībās mainīsies maksa gan par siltumu, piemēram, Lubānā, Ērgļos un citur, gan par ūdeni un kanalizāciju, un iedzīvotājiem par saņemtajiem pakalpojumiem būs jāmaksā vairāk.
Vidzemes sabiedrisko pakalpojumu regulators ir apstiprinājis akciju sabiedrības „Madonas ūdens" ūdensapgādes tarifu – Ls 0,77 Ls/m3 – un kanalizācijas tarifu – 0,83 Ls/m3 – jeb kopā tagadējo Ls 1,34/m3 vietā būs jāmaksā Ls 1,50 Ls/m3 (plus PVN).
Apstiprinātais tarifs ir tarifa griesti bāzes gadam un stājas spēkā šāgada 1. oktobrī.
Tā kā tiks aprēķināta arī starpība starp kopējā mājas skaitītāja un dzīvokļu skaitītāju rādījumiem, svarīgi šajā mēnesī neaizmirst deklarēt reālo ūdens patēriņu, citādi var sanākt, ka par to būs jānorēķinās jau pēc jaunā tarifa.
Patērētais ūdens jādeklarē katru mēnesi 25. datumā. Gadījumā, ja tas nav izdarīts, to var paziņot līdz 28. datumam arī pa telefonu 64807070 vai 64807073.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA