Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar 1. martu maksājam vairāk

Redakcija

Autors • 03.03.2009.

Ar 1. martu maksājam vairāk
Burtu lielums

Šis gads veselības aprūpes jomā solās būt reformām un pārkārtojumiem bagāts. „Svaigākās" no tām ir mazo lauku slimnīcu pārprofilēšana ar 1. aprīli un izmaiņas Ministru kabineta noteikumos „Veselības aprūpes finansēšanas un organizēšanas kārtība", kas ar 1. martu paredz pacienta līdzmaksājumu palielināšanu par vairāku veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu.

SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars atzīst, ka nebeidzamo reformu un finanšu samazinājumu dēļ Madonas slimnīca šobrīd vēl nevar normāli plānot savus darbus un izdevumus, jo nav pārliecības, ka nesekos vēl kādas izmaiņas.

– Publiski tiek teikts, ka izdevumi jāsamazina vēl par aptuveni 700 miljoniem latu. Mēs nezinām, kādi pasākumi vēl sekos, taču esmu pārliecināts, ka pašreizējie cipari nav galīgi. Ņemot vērā finansēšanas noteikumus, mēs savu budžetu esam savilkuši ciešāk un samazinājuši izdevumus, kur vien to bija iespējams darīt. Pret pagājušā gada budžetu Madonas slimnīcai pagaidām ir samazinājums par 600 000 latu. Tā ir ļoti liela nauda. 200 000 samazinājums ir diennakts stacionāram, bet 400 000 – ambulatorajai nodaļai. Protams, mums situācija ir nedaudz labāka nekā citām slimnīcām, jo pēc mūsu slimnīcas pakalpojumiem, ņemot vērā pēdējā laika sasniegumus, pieprasījums ir audzis. Uz Madonas slimnīcu brauc pacienti arī no citiem rajoniem. Piemēram, pie traumatologiem pēc palīdzības griežas pacienti arī no Gulbenes, Balviem un citām Latvijas vietām. Specializējamies arī uz protezēšanu, ja vien šo pakalpojumu nenoņems, par ko diskusiju uzsākušas lielās slimnīcas. Tiesa, tam nebūtu pamata, jo mums ir radīti visi apstākļi, lai varētu šo pakalpojumu kvalitatīvi sniegt. Taču, ja turpināsies līdzekļu apgriešana tikai lokālajām, bet ne reģionālajām slimnīcām, tad prognozēju, ka spējīgi speciālisti sāks aizceļot uz lielajām slimnīcām, ar kurām mēs līdz šim veiksmīgi konkurējām, jo algas mums bija pat lielākas nekā oficiālās algas Rīgas slimnīcās, – situāciju prognozē Bruno Kokars.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 03.03.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px