Apkures sezona Madonas pilsētā tuvojas noslēgumam. Pirmie no siltuma atslēdzās Madonas Valsts ģimnāzija un dažas garāžas.
Arī daudzdzīvokļu mājas, iestājoties siltam laikam, pārgāja uz minimālu siltuma režīmu vai kā, piemēram, aizvadītajās siltajās brīvdienās, kad termometra stabiņš bija pakāpies līdz plus desmit un vēl vairāk grādiem, radiatori bija auksti, bet, pazeminoties temperatūrai, tie atkal sildīja, tā saglabājot komforta sajūtu dzīvoklī. Lai nodrošinātu uzstādīto minimālo siltuma režīmu mājās un karstā ūdens padevi, Madonas pilsētā patlaban darbojas vairs tikai divas katlumājas – Cesvaines ielā un Augu ielā.
Iestājoties siltākam laikam vai arī atceroties savulaik noteikto stingro kārtību, kad apkures sezona sākās 15. oktobrī un beidzās 15. aprīlī, vakar, kā pastāstīja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, tika saņemti vairāki iesniegumi no daudzdzīvokļu mājām ar lūgumu pārtraukt siltuma padevi. Te gan jāpiebilst, ka apkures sistēma Madonas pilsētā ir tiktāl sakārtota, ka no tās var neatslēgties vispār, bet ieregulēt to uz konkrētu temperatūru, piemēram, mīnus grādiem, lai, pēkšņi uznākot salam, dzīvokļos tomēr nebūtu jādreb, kaut vai vismaz vēl Lieldienās.
Šīsdienas laikraksta numurā, līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, publicējam siltumenerģijas patēriņu Madonas pilsētas dzīvojamajās ēkās 2011. gada martā un izmaksas. Aprīļa sākumā saņemtie rēķini daudziem ļāva atviegloti uzelpot – vairs tikai 10 mājās 1 kvadrātmetra apsilde ir izmaksājusi vairāk nekā latu, bet ap 20 mājās tā nesasniedz pat 70 santīmu, kas salīdzinājumā ar februāri ir ievērojami mazāk.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.04.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto