Aizvadītajā nedēļā tika sveikti zinātniski pētniecisko darbu autori, konkursa „Madona 2008" dalībnieki.
Konkurss, ko organizē Madonas pilsētas dome, kļuvis par tradīciju, šogad žūrija izvērtēja 13 skolēnu iesniegtos darbus.
– Trešo reizi organizējam konkursu, kura ideja, mūsuprāt, ir attaisnojusies, – tiekoties apbalvošanas pasākumā, uzsvēra Madonas pilsētas domes speciāliste Solvita Seržāne. – Konkursā gadu no gada izdodas atrast saistošus darbus par Madonas tēmu, gadu no gada darbu autoru skaits nemazinās. Šogad konkursā iesaistījās visas trīs pilsētas vispārizglītojošās skolas. Interesanti fakti, atspoguļotie notikumi un idejas – tā var vērtēt šāgada konkursa ražu.
– Rezultātā redzu divus lielus plusus, – piebilda pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Valentīns Rakstiņš. – Dalībnieki ir ieguvuši papildzināšanas kādā no aprakstītajām sfērām, kā arī nopelnījuši konkursam paredzētās balvas.
Saskaņā ar nolikumu katrs konkursa dalībnieks saņēma pateicību, savukārt laureāti ieguva naudas balvas (1. vieta – Ls 50, 2. vieta –
Ls 35, 3. vieta – Ls 25).
Konkursa laureāti
1. vietu žūrija piešķīra Jolantai Loginai par darbu „Madonas mazās upes dabā un kartēs" (darba vadītāja – I. Elekse). 2. vieta tika piešķirta Avim Gabrānam par darbu „Zaļās teritorijas labiekārtošanas iespējas Madonā, Mīlestības graviņā" (darba vadītāja – I. Grāvīte), bet 3. vietu ieguva divi skolēni: Jānis Mednis par darbu „Zobu veselības uzturēšanas iespējas Madonas pilsētā" (vadītāja – A. Medne) un Agnese Juška par darbu „Līdera īpašību nozīme Madonas pilsētas organizāciju vadītāju darbībā" (vadītāja – A. Kodore).
Skolotāju atziņas
– Kad Jolanta sāka izvēlēties darba tēmu, nolēmām, ka jāpēta kāds dabas stūrītis, – atcerējās skolotāja Inese Elekse. – Nolēmām paskatīties, kāds ūdens ir Madonas upēs. Sāku domāt, ka arī es nezinu, cik Madonā upīšu, kura ir tīrāka, kura – netīrāka. Ņēmām lupu, bļodas, sākām pētīt. Kad viena upīte bija izieta dabā, sapratām, ka ir lielas neatbilstības kartē. Ar to arī viss sākās. Jolanta devās uz muzeju caurskatīt vecās kartes, atrada, ka arī pilsētas kartēs ir neprecizitātes. Līdz ar to meitene sāka pārbaudīt visas Madonas upītes, iziet tās dabā, fiksēt redzēto. Viņa uzzināja daudz, arī man ar dažām vietām bija interesanti iepazīties. Vesels brīnums bija tas, ka pie slimnīcas ir Sakumu upīte (tā izskatās kā sakumi), bet no upītes tur redzams maz, ir tikai grāvju sistēma. Jolantas pētījums bija ļoti darbietilpīgs, viņa godam tika ar to galā. Par darbu Jolanta ieguva 2. vietu rajona un novada konkursā, 1. vietu – pilsētas konkursā.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.05.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto