Šajās dienās Madonā no tirgus laukuma Saules ielā 2 pamazām tiek aizvestas pēdējās tirgus būdiņas, kas šajā vietā atradās vairākus gadus.
Laikrakstā jau vairākkārt esam rakstījuši par Madonas novada pašvaldības vēlmi atbrīvot laukumu no tirdzniecības pakalpojuma sniedzējiem. Ilgstoši tika meklēta jauna vieta, kur organizēt tirdzniecību. Risinājums radās pagājušā gada oktobrī, kad SIA „Madonas ceļu būves SIA" Madonas novada pašvaldības domē vērsās ar iesniegumu piešķirt tirgus statusu Madonas autoostai, kas atrodas Rīgas ielā 6. Dome minētajai ēkai tirgus statusu piešķīra, un jaunajās telpās darbu uzsāka trīs tirgotāji. Kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, arī pārējie uzņēmēji ir atraduši telpas, kurās var organizēt tirdzniecību.
– Visi uzņēmēji, kas strādāja laukumā Saules ielā 2, turpina uzņēmējdarbību. Sākotnēji ne visi bija pozitīvi noskaņoti pret to, ka no laukuma jāpārceļas uz citām telpām, jo tomēr bija ierasts strādāt tieši šajā vietā, kas pircējiem bija jau pierasta. Tomēr tagad, tiekoties ar uzņēmējiem, jau tiek izteikta pateicība, ka dome tomēr pieņēma lēmumu tirgu Saules ielā 2 likvidēt. Šobrīd uzņēmēji atrodas zem jumta, kas ziemā noteikti ir liela priekšrocība, jo pircēji var ienākt siltā telpā un nolūkoto preci pielaikot. Uz apģērbu un apaviem vairs nav arī saules un lietus iedarbības. Šajā ziņā uzņēmēji ir priecīgi. Vienīgā problēma ir tā, ka pagaidām daudzi pircēji vēl nav iegaumējuši, kur tirdzniecības vietas atrodas, līdz ar to arī apgrozījums vēl nav tik liels, kā cerēts, taču kopumā šāds risinājums ir daudz labāks, nekā organizēt apģērba tirdzniecību āra apstākļos, – pastāstīja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.03.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto